Прес

Александар Јовиќ: Не го издржавме наметнатото темпо до крајот на средбата

06.12.2017

По средбата, во Цеље се одржа редовната прес-конференција на која тренерите ги дадоа своите коментари. . Александар Јовиќ: “Според мое мислење, Цеље заслужува место на Ф4....

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ќе треба да го дадеме најдоброто од себе, за да имаме шанса против Цеље ПЛ

06.12.2017

Денеска, со почеток во 19 часот, Металург ќе го одигра својот гостински натпревар со екипата на Цеље ПЛ. За силината на домашниот тим е свесен и нашиот тренер Александар Јовиќ,...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Крајот на натпреварот го расипа впечатокот

29.11.2017

На прес-конференцијата по натпреварот, задоволен беше Александар Јовиќ од победата и од играта што ја прикажа Металург во првите 45 минути од средбата со Татран Прешов, но...

читај повеќе >

Славко Голужа: Чувајте го Металург!

29.11.2017

По натпреварот со Металург, тренерот на Татран Прешов, Славко Голужа, коректно го призна поразот и упати честитки до својот спортски противник. . Славко Голужа: “Можам само...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Мораме да излеземе од резултатската и играчка криза

27.11.2017

Металург доживеа порази во последните шест натпревари во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата и евидентно е дека се наоѓа во криза. На денешната прес-конференција, пред...

читај повеќе >

Прес-конференција на Металург

26.11.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в понеделник (27.11.2017) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Некои ракометари не сфаќаат дека добиваат премногу шанси

25.11.2017

По средбата со Мотор Запорожје и високиот пораз, Александар Јовиќ, на редовната прес-конференција, им го честиташе успехот на гостите, но имаше и доста критики за сопствените...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ќе се обидеме повторно да го изненадиме Мотор Запорожје

23.11.2017

Денеска на пладне, Металург одржа прес-конференција, по повод претстојната средба со екипата на Мотор Запорожје, натпревар во рамките на 9. коло на групната фаза на Лигата на...

читај повеќе >

Металург најавува прес-конференција

22.11.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в четврток (23.11.2017) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Денеска го плативме данокот на неискуството

12.11.2017

На редовната прес-конференција по средбата со Монпелје, своите коментари ги дадоа тренеритена двата тима. . Александар Јовиќ: “Ова е заслужена победа на Монпелје, тим кој...

читај повеќе >