Прес

Александар Јовиќ: Треба да покажеме дека заслужуваме да сме членови на Металург

10.11.2017

Пред малку заврши прес-конференцијата на Металург, по повод претстојниот натпревар од 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, против екипата на Монпелје. Своите...

читај повеќе >

Металург ве кани на прес-конференција

08.11.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в петок (10.11.2017) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Денешниот пораз не врати два чекори назад

05.11.2017

По средбата меѓу Металург и Чеховски Медведи се одржа редовната прес-конференција, на која двајцата тренери го искоментираа завршениот натпревар. . Александар Јовиќ:...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Металург в недела е фаворит и од тоа нема бегање

03.11.2017

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод средбата со Чеховски Медведи од 6. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, што в недела се игра во Скопје. Пред...

читај повеќе >

Mеталург закажува прес-конференција

02.11.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в петок (03.11.2017) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го одиграме...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Повторно ни недостасуваше добрата завршница

19.10.2017

По средбата со Горење се одржа редовната прес-конференција на која актерите на натпреварот имаа можност да ги кажат своите коментари. Александар Јовиќ: “Екипата на Горење...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Наша примарна цел е да играме се подобро

16.10.2017

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод претстојниот натпревар од 6. коло на СЕХА-лигата, против екипата на Горење од Велење. Своите размислувања на денешната...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

13.10.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в понеделник (16.10.2017) во 13.30 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Му дадовме достоен отпор на подобриот Загреб

04.10.2017

Во отсуство на Лино Червар, Металург на средбата против ППД Загреб го предводеше Александар Јовиќ, кој не беше незадоволен, по средбата. Александар Јовиќ: “Сметам дека...

читај повеќе >

Касим Каменица: Ги искористивме нашето искуство и подолгата клупа

04.10.2017

Тренерот на ППД Загреб Касим Каменица беше задоволен од резултатот на средбата и на редовната прес-конференција, по натпреварот, го пофали Металург, но ги пофали и своите...

читај повеќе >