Прес

Александар Јовиќ: За да се надеваме на успех против Загреб, ќе мораме да ја повториме играта од средбата со Спортинг

02.10.2017

Ден пред средбата со ППД Загреб, во рамките на петтото коло на СЕХА-лигата, Металург одржа прес-конференција на која своите размислувања ги искажаа Александар Јовиќ и Дарко...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

01.10.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в понеделник (02.10.2017) во 11.30 часот часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ Борис Трајковски, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Лино Червар: Оваа победа е важна за нашата самодоверба

30.09.2017

Задоволен беше тренерот на Металург по средбата со Спортинг Лисабон. Своите коментари тој ги изложи на редовната прес-конференција по средбата. Лино Червар: “Честитки за...

читај повеќе >

Монтеиро: Металург денеска одигра силно

30.09.2017

На редовната прес-конференција по средбата, коментираа тренерот на Спортинг Монтеиро и ракометарот Бјелановиќ. Хуго Канела Монтеиро: “Сакам да им честитам на ракометарите...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Со беспрекорна борбеност во одбраната, до победа против Спортинг

28.09.2017

Металург денеска одржа прес-конференција, по повод претстојната средба од третото коло на Лигата на шампионите против екипата на Спортинг Лисабон. Во отсуство на Лино...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

26.09.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в четврток (28.09.2017) во 12 часот часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ Борис Трајковски, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Лино Червар: Изгоревме во желбата за победа

24.09.2017

Не беше задоволен Лино Червар од играта и од исходот од средбата со Бешикташ. Своето незадоволство тој го искажа на прес-конференцијата по средбата. Лино Червар: “Најпрво...

читај повеќе >

Лино Червар: Средбата со Бешикташ за нас е исклучително важна

21.09.2017

Денеска Металург одржа прес-конференција, по повод претстојната средба од второто коло на Лигата на шампионите, против екипата на турски Бешикташ. Своите видувања за оваа...

читај повеќе >

Лино Червар: Војводина заслужено победи

20.09.2017

По напреварот меѓу Војводина и Металург се одржа редовната прес-конференција на која своите видувања ги искажаа двајцата тренери. Лино Червар: “Победата на Војводина е...

читај повеќе >

Металург закажува прес-конференција

19.09.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в четврток (21.09.2017) во 13.30 часот часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ Борис Трајковски, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >