Светот на Ракометот

Утре почнува 2. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

17.09.2019

Утре во Лигата на шампионите почнува второто коло од групната фаза. Македонските претставници ќе ги одмерат силите со екипите на Порто (Вардар во Скопје) и на Савехоф...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри голмански одбрани во 1. коло на Лигата на шампионите

16.09.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет голмански одбрани од првото коло на Лигата на шампионите. . Се истакнаа следните голмани: 5. Томас Бауер (Порто) 4. Виктор...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 голови на првото коло на Лигата на шампионите

16.09.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во првото коло на Лигата на шампионите. . Автори на најубавите голови се: 5. Владислав Кулеш (Киелце) 4. Один...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 1. коло на Лигата на шампионите

16.09.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите. . Идеален тим: Голман: Андреас Волф (Киелце) Лево крило: Диего Бранкиљо (Порто) Лев...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 1. коло на Лигата на шампионите. Табели

15.09.2019

Со денешните шест средби, комплетирано е првото коло во Лигата на шампионите. Денеска својот прв натпревар во елитното европско ракометно натпреварување го одигра Еурофарм...

читај повеќе >

Резултати од денешните средби во Лигата на шампионите

15.09.2019

Денеска се одиграни неколку средби од првото коло на Лигата на шампионите. Бранителот на титулата и македонски шампион, екипата на Вардар, одбраната на трофејот го почна со...

читај повеќе >

Денеска почнува Лигата на шампионите. Распоред и сатница на првото коло

11.09.2019

Денеска почнува новата сезона во Лигата на шампионите, каде Македонија ќе ја претставуваат екипите на Вардар и на Еурофарм Работник. . Распоред и сатница: 11.09.2019 г., 19.00 ч.: ...

читај повеќе >

Почна СЕХА-лигата. Комплетни резултати од првото коло

04.09.2019

Почна деветото издание на СЕХА-лигата, прво во новиот формат, а одиграно е и комплетното прво коло. Македонските претставници, Вардар и Еурофарм Работник, ги забележаа своите...

читај повеќе >

Мартин Серафимов заврши како втор стрелец на кадетското СП во Скопје

18.08.2019

Ракометарот на Металург и капитен на македонската кадетска репрезентација, Мартин Серафимов, кадетското СП го заврши како втор стрелец. Серафимов вкупно постигна 49 гола и...

читај повеќе >

Египет е сензационален победник на кадетското СП во Скопје

18.08.2019

Во Скопје заврши кадетското СП. Заврши со сензационална титула за селекцијата на Египет, која во финалето го совлада големиот фаворит Германија. Ова е прва титула за една...

читај повеќе >