Светот на Ракометот

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

18.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од осмото коло на Лигата на шампионите. . Се истакнаа следните голмани: 5. Бењамин Буриќ...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 8. коло на Лигата на шампионите

18.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во осмото коло на Лигата на шампионите. За најубав гол на колото е прогласен победничкиот гол на Еурофарм Работник...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

18.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник. Видеото...

читај повеќе >

Комплетирано е осмото коло во Лигата на шампионите. Табели

17.11.2019

Со денешните шест средби, комплетирано е осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во една од нив, екипата на Еурофарм Работник го совлада тимот на Савехоф и дојде...

читај повеќе >

Денешни резултатиод Лигата на шампионите

17.11.2019

Денеска се одиграни четири средби од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Македонскиот шампион Вардар забележа уште еден висок пораз, овој пат на...

читај повеќе >

Денес и утре се играат првите натпревари од 3. коло на ЕХФ-купот

16.11.2019

Овој викенд ќе се одиграат сите први натпревари од третото коло на ЕХФ-купот. Во за нас најважниот, Металург вечерва ќе игра со Горење во Велење. Овој натпревар ќе се одигра во...

читај повеќе >

Денеска четири средби во Лигата на шампионите

16.11.2019

Денеска на програмата се четири средби од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во една од нив Вардар ќе се бори за нови бодови против Киелце. . Распоред: 16.00...

читај повеќе >

Почна 8. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

13.11.2019

Со денешните три средби почна осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во најинтересната денешна средба, Кил успеа да му се реваншира на Порто, со гол на три...

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најдобри одбрани во 7. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

11.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги објави и најдобрите пет одбрани на голманите од шестото коло на Лигата на шампионите. . Се истакнаа следните голмани: 5. Калифа Гедбан (Вардар) 4....

читај повеќе >

(Видео) Топ 5 најубави голови на 7. коло на Лигата на шампионите

11.11.2019

Маркетинг тимот на ЕХФ ги одбра најубавите пет голови во седмото коло на Лигата на шампионите. . Автори на најубавите голови се: 5. Руи Силва (Порто) 4. Тимур Дибиров...

читај повеќе >