Светот на Ракометот

И МИЛАДИН КОЗЛИНА ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО МЕТАЛУРГ

22.03.2013

Управата на Металург е во завршна фаза на преговорите со сите ракометари чии договори се пред истекување. По Вугринец и Ракчевиќ, договорот со Металург го продолжи и левиот...

читај повеќе >

БРАНКО ТАМШЕ МОРА ДА ЗАМИНЕ ОД ВЕЛЕЊЕ

21.03.2013

Раководството на екипата на Горење од Велење не го продолжи договорот со својот сегашен тренер Бранко Тамше. Одлуката е по малку изненадувачка, бидејќи минатата сезона под...

читај повеќе >

МЛАДЕН РАКЧЕВИЌ ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО МЕТАЛУРГ

21.03.2013

Раководството на Металург успешно ги привршува преговорите со ракометарите чии договори истекуваат на крајот од сезоната. По Ренато Вугринец, кој пред два дена потпиша...

читај повеќе >

СЕ НИША ПОЗИЦИЈАТА НА СЛАВКО ГОЛУЖА ВО ЗАГРЕБ

21.03.2013

Изгледаше сензационално статијата на „Балкан хандбал“, кој пред два дена го најави заминувањето на Славко Голужа од кормилото на екипата на Загреб. Набрзо стигна и демантот...

читај повеќе >

ГЕПИНГЕН ГО СРУШИ КИЛ. ЖАРКО МАРКОВИЌ СТРЕЛЕЦ НА ШЕСТ ГОЛА

21.03.2013

Вистинска сензација направи единаесеттопласираната екипа на Гепинген, која го совлада големиот Кил, нанесувајќи му го третиот пораз во тековната сезона во Бундес-лигата....

читај повеќе >

ПИК СЕГЕД ГИ ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРИТЕ СО КЛУЧНИТЕ РАКОМЕТАРИ

19.03.2013

Екипата на Пик Сегед објави дека ги продолжи договорите со тројца клучни ракометари од својот состав. Верноста кон клубот ја продолжија: Заболч Зубаи (3+2), Вадкерти Атила (3) и...

читај повеќе >

ЕКИПАТА НА ЦЕЉЕ ПЛ ЈА ЧЕКА ВИСОКА КАЗНА ОД ЕХФ

19.03.2013

Екипата на Цеље ПЛ ја чека висока парична казна од ЕХФ поради лошата организација. За време на осминафиналниот натпревар против екипата на Хамбург неодговорен гледач фрли...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ВО ИДЕАЛНИОТ ТИМ ПО ПРВАТА ПОЛОВИНА ОД ОСМИНАФИНАЛНАТА ФАЗА

18.03.2013

По одигрувањето на мечевите од првата половина од осминафиналната фаза, ЕХФ ја објави идеалната постава, во која се најде и нашиот Наумче Мојсовски. Идеален тим: Лево...

читај повеќе >

КОМПЛЕТИРАНИ ПРВИТЕ ОСМИНАФИНАЛНИ НАТПРЕВАРИ. НАЈГОЛЕМО ИЗНЕНАДУВАЊЕ Е ПРВИОТ ПОРАЗ НА КИЕЛЦЕ. СИТЕ РЕЗУЛТАТИ

17.03.2013

Со денешните пет одиграни натпревари заврши првата половина од осминафиналната фаза. Тимот на Киелце го доживеа својот прв пораз во тековната сезона во Лигата на шампионите....

читај повеќе >

ЗАГРЕБ ЗАГУБИ ВО ЦЕТИЊЕ

16.03.2013

Тимот на Ловќен продолжи со одличните игри на својот терен и во 17. коло ја совлада екипата на Загреб, со резултат 30:28 (16:11).  Мечот против екипата на Загреб е последниот домашен...

читај повеќе >