Светот на Ракометот

Комплетни резултати од осминафиналните средби

15.08.2019

На кадетското СП во Скопје денеска се одиграа сите осминафинални средби. Репрезентацијата на Македонија вечерва беше на прагот на сензација и во самата завршница го загуби...

читај повеќе >

Штета, Македонија вечерва заслужи четврт-финале

15.08.2019

Македонската кадетска репрезентација вечерва го одигра својот најдобар натпревар на кадетското СП во Скопје, но на крајот потклекна и не се избори за пласман во...

читај повеќе >

СЕХА-рокада, Татабања е исфрлена, нов учесник е екипата на Спартак Москва

14.08.2019

И покрај тоа што СЕХА-лигата пред извесно време го објави распоредот на натпреварите за целата сезона 2019/20, со Татабања како нов учесник, во најновото соопштение лигата...

читај повеќе >

Позната е и сатницата на осминафиналните средби на кадетското СП

13.08.2019

ИХФ ја објави сатницата на осминафиналните средби, што ќе се играат на 14 август. Македонија ќе игра во “Борис Трајковски“, а средбата ќе почне во 20.45 часот. . Распоред и...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Уште при видеоанализите знаев дека ќе имаме проблем со Јапонците

12.08.2019

Македонија денеска одигра лош натпревар и доживеа убедлив пораз од селекцијата на Јапонија. Селекторот Брестовац по средбата изјави дека го насетувал денешниот исход уште...

читај повеќе >

Познати се осминафиналните двојки на кадетското СП во Скопје

12.08.2019

Во Скопје завршија натпреварите од групната фаза на кадетското СП. Македонија групата ја заврши со пласман на четвртото место, кое за противник ни ја одреди селекцијата на...

читај повеќе >

Заврши групната фаза. Денешни резултати и конечни табели

12.08.2019

Со одигрување на последното петто коло, заврши групната фаза на кадетското СП во Скопје. Македонија доживеа убедлив пораз од Јапонија и заврши на четвртото место, последно...

читај повеќе >

Јапонија ни го нанесе досега најтешкиот пораз на кадетското СП во Скопје

12.08.2019

По два добри натпревари на Македонија, го очекувавме дуелот со Јапонија, со надеж дека со победа ќе можеме да стигнеме и до второто место во нашата група. Место тоа видовме...

читај повеќе >

Мартин Серафимов изби на чело на листата на стрелци на кадетското СП во Скопје

12.08.2019

Десниот бек на Металург и на македонската кадетска репрезентација имаше одлично издание на вчерашниот натпревар со селекцијата на Данска, па, со постигнатите девет голови,...

читај повеќе >

Утре завршува групната фаза на кадетското СП во Скопје. Распоред

12.08.2019

Утре на кадетското СП во Скопје завршува групната фаза. Ќе се одигра комплетното петто коло во сите четири групи. Македонија за противник ќе ја има селекцијата на Јапонија, а...

читај повеќе >