Светот на Ракометот

Денешни резултати од Лигата на шампионите

15.02.2020

Денеска во лигата на шампионите се одиграни пет средби од 12. коло. Македонскиот и европски шампион, Вардар, извојува лесна и убедлива победа против тимот на Мотор...

читај повеќе >

Денешна програма во Лигата на шампионите

15.02.2020

Денеска во Лигата на шампионите ќе се одиграат 5 средби од 12. коло на групната фаза во групите „А„ и „Б“. Европскиот и македонски шампион Вардар вечерва ќе се соочи со...

читај повеќе >

Денеска почна 12. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

13.02.2020

Со денешната средба меѓу екипите на Кил и на Веспрем, почна 12. коло на групната фаза на Лигата на шампионите во групите “А“ и “Б“. Со денешната победа Кил обезбеди директен...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 11. коло на Лигата на шампионите. Табели

09.02.2020

Со денешните три средби комплетирано е 11. коло на групнат фаза во групите „А“ и „Б“. Барселона, ПСЖ и Мешков Брест ги совладаа своите противници, иако и трите беа гостински...

читај повеќе >

Денешна програма во Лигата на шампионите

09.02.2020

Со денешните три средби завршува 11. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Интересен ќе биде дуелот меѓу екипите на Мотор Запорожје и Мешков Брест, бидејќи победникот...

читај повеќе >

Денешни резултати од лигата на шампионите

08.02.2020

Денеска се одиграни четири средби во Лигата на шампионите. Единственото изненадување го приредиле ракометарите на Алборг, кои во Сегед одиграа нерешено со фаворитот Пик...

читај повеќе >

Денеска се играат четири средби во Лигата на шампионите

08.02.2020

Денеска продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите. На програмата се четири средби во групите „А“ и „Б“. Македонскиот шампион, Вардар, својата средба од ова 11. коло...

читај повеќе >

Распоред и сатница на 11-тото коло на Лигата на шампионите

05.02.2020

По подолга пауза поради ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска, од денеска продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите во групите „А“ и „Б“. Во единствениот денешен...

читај повеќе >

Хрватска падна во самата завршница, Шпанија е старо-новиот шампион

26.01.2020

Заврши ЕП 2020 во Авсѕрија, Норвешка и во Шведска, а аврши со истиот ефект како и првенството во 2018 - со титула за репрезентацијата на Шпанија. Хрватска и Шпанија водеа жестока...

читај повеќе >

Познат е Ол-стар тимот на ЕП 2020

26.01.2020

ЕХФ го објави идеалниот тим на ЕП 2020 во Австрија, Норвешка и во Шведска, а познат е и носителот на признанието МВП на првенството. . Идеален тим: Голман: Гонзало Перез де...

читај повеќе >