Светот на Ракометот

Сите резултати од 3. коло на кадетското СП во Скопје. Табели

09.08.2019

Денеска е одиграно комплетното трето коло на кадетското СП во Скопје. Македонија одигра одличен натпревар и ја совлада солидната репрезентација на...

читај повеќе >

По три одиграни кола, двајца Македонци меѓу првите три стрелци на првенството

09.08.2019

По три одиграни кола, дури двајца Македонци се во првата тројка на најдобри стрелци на првенството. На врвот на листата е нашиот Ненад Костески, со 26 постигнати голови, додека...

читај повеќе >

Мартин Серафимов е прогласен за најдобар играч на средбата

09.08.2019

Десниот бек на Металург и на македонската кадетска репрезентација, Мартин Серафимов, денеска го одигра својот најдобар натпревар во досегашниот тек на кадетското СП во...

читај повеќе >

Конечно добра игра и нова победа на нашите кадети на СП во Скопје

09.08.2019

Македонија вечерва се соочи со најсериозниот од досегашните противници. Селекцијата на Бахреин е за класа подобра и од Австралија и од Нигерија, но вечерва немаше шанса...

читај повеќе >

Утре се игра комплетното трето коло. Распоред

09.08.2019

На кадетското СП во Скопје, утре се игра комплетното трето коло од групната фаза. Македонија ќе игра со селекцијата на Бахреин и ќе треба да прикаже многу подобра игра, ако...

читај повеќе >

Брестовац: Не можам да сфатам, постојано играме во грч

08.08.2019

Македонија ја совлада Нигерија, но повторно одигра под своето ниво. Тоа го призна и селекторот Данило Брестовац, кој не беше ни малку среќен од денешното издание на своите...

читај повеќе >

Денешни резултати од кадетското СП. Табели

08.08.2019

Денеска на кадетското СП во Скопје се одигра второто коло во групите “А“ и “Ц“. Македонија, потешко од очекуваното, ја совлада Нигерија и ги запиша првите два бода на своето...

читај повеќе >

Македонија направи сефте на кадетското СП во Скопје, совладана е Нигерија

08.08.2019

Македонската кадетска репрезентација ја извојува својата прва победа на кадетското СП што се игра во Скопје. Совладана е селекцијата на Нигерија, со резултат 37:34 (18:16). Со оваа...

читај повеќе >

Македонија денеска атакува на првата победа на кадетското СП во Скопје. Денешен распоред на натпреварите

08.08.2019

Македонската кадетска репрезентација денеска има убава можност да ја запише првата победа на кадетското СП што се игра во Скопје. Нашиот денешен противник е селекцијата на...

читај повеќе >

Денешни резултати од кадетското СП во Скопје. Табели

07.08.2019

На кадетското СП, што се игра во Скопје, денеска се одигра комплетното второ коло во групите “Б“ и “Д“ и постигнати се следните резултати: Група “Б“: 07.08.19, 16.30 ч.:  Eгипет –...

читај повеќе >