Светот на Ракометот

Денешна програма на кадетското СП во Скопје

07.08.2019

Кадетското СП во Скопје продолжува со натпреварите во групите “Б“ и “Д“, додека репрезентациите што се дел од групите “А“ и “Ц“ денеска имаат слободен ден. . Денешен...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првото коло на кадетското СП во Скопје

06.08.2019

Денеска во Скопје почна кадетското СП и одиграно е комплетното прво коло. За жал, денешниот ден ни донесе пораз на нашата репрезентација и тоа во една од тие средби кои пред...

читај повеќе >

Брестовац: Има денови кога не оди ништо

06.08.2019

Македонија одигра разочарувачко второ полувреме во кое загуби скоро добиена средба. Поразот од Аргентина е ладен туш за нашите репрезентативци, но и за селекторот Данило...

читај повеќе >

Пораз на Македонија на стартот на кадетскиот мундијал

06.08.2019

Македонија ја загуби првата средба од кадетското СП, што денеска почна во Скопје. На стартот загубивме од Аргентина, со резултат 20:23 (13:9). За жал, ова беше една од средбите од...

читај повеќе >

Утре почнува кадетското СП во Скопје. Распоред на првото коло

05.08.2019

Од утре, па се до 18 август, Скопје ќе биде домаќин на кадетското СП, кое ќе се игра во двете големи скопски сали - Борис Трајковски и Јане Сандански. Македонија групната фаза ќе...

читај повеќе >

Брестовац реши со кој состав ќе го почне кадетското СП

05.08.2019

Кадетската репрезентација на Македонија утре ќе го одигра својот прв натпревар на СП, што од 6 до 18 август ќе се одржи во Скопје. Селектор Данило Брестовац на последниот ден...

читај повеќе >

Успешен тест на кадетската репрезентација, совладана е селекцијата на Чиле

02.08.2019

Кадетската репрезентација на Македонија вечерва ја совлада селекцијата на Чиле, во единствениот пријателски натпревар пред почетокот на кадетското СП во...

читај повеќе >

Кадетската репрезентација на Македонија ги заврши подготовките во Маврово

30.07.2019

Кадетската репрезентација на Македонија, предводена од селекторот Брестовац, ги заврши подготовките во Маврово, кои беа втора фаза од вкупните подготовки, по...

читај повеќе >

РФМ ја исплати премијата од 40.000 евра на сениорската репрезентација

30.07.2019

По претходно донесена одлука на УО, денес РФМ ја исплати премијата од 40.000 евра на машката сениорска репрезентација за пласманот на ЕП кое ќе се одржува во Австрија,Норвешка и...

читај повеќе >

Португалецот Диего Силва е најдобар стрелец на младинското СП во Шпанија

28.07.2019

Португалецот Диего Силва е најдобар стрелец на младинското СП во Шпанија. Десниот бек на Португалија постигна вкупно 76 голови, четири повеќе од второпласираниот словенски...

читај повеќе >