Репрезентации

Селекторот Данило Брестовац го објави списокот на младинците за турнирот во Скопје

13.12.2018

Во периодот од 18. до 20. декември во Скопје ќе се одржи силен меѓународен младински турнир на кој, покрај двете македонски селекции, ќе учествуваат и репрезентациите на Полска,...

читај повеќе >

Раул Гонзалез го објави поширокиот список на сениорите за СП 2019

10.12.2018

Селекторот на машката сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави поширокот список на ракометари за престојното СП во Германија и во Данска. На овој поширок список се и...

читај повеќе >

Во Кожани, Македонија ја наведна главата

28.10.2018

Неверојатен е резултатот од денешната квалификациска средба одиграна во Кожани - Македонија загуби од Грција, со резултат 28:26 (12:13). Ако до вчера се обидувавме да погодиме со...

читај повеќе >

(Видео) Како Томовски го одбрани својот прв седмерец во дресот на репрезентацијата….

26.10.2018

Мартин Томовски вчера дебитираше во дресот на македонската сениорска репрезентација. Мартин дебитираше со блескаво издание. Најпрво го одбрани седмерецот што го изведе...

читај повеќе >

Македонија тргна со победа

26.10.2018

Македонската сениорска репрезентација со победа ги почна квалификациите за ЕП 2020 г. Во Битола, совладана е селекцијата на Турција, со резултат 31:27 (17:13). Македонската...

читај повеќе >

Раул Гонзалез го скрати списокот на ракометари за претстојните средби против Турција и Грција

19.10.2018

Селекторот на машката сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави скратениот список со имињата на 20 ракометари повикани за претстојниот собир на машката сениорска...

читај повеќе >

Селекторот Брестовац првпат селектираше и селекција на ракометари од генерација 2002 и помали

17.10.2018

Селекторот Данило Брестовац  го објавува списокот за прва селекција на ракометари родени 2002 година и помлади. Собирот ќе се одржи во спортската сала Расадник во Скопје на...

читај повеќе >

Селекторот Брестовац го објави списокот на кадети за ЕХФ неделата

17.10.2018

Селекторот на кадетската машка репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, го објави списокот на ракометари кои ги повика на собир за подготовки во рамки на...

читај повеќе >

Раул Гонзалез го објави поширокиот список на сениорите за квалификациските натпревари

15.10.2018

Селекторот на македонската сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави поширокиот список со имињата на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против...

читај повеќе >

Серафимов и Костески во Ол Стар тимот на ЕХФ-шампионатот во Грузија

19.08.2018

Кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија не заврши според нашите желби и очекувања, но одличните игри на нашите репрезентативци дојдоа до израз при составувањето на Ол Стар тимот...

читај повеќе >