Репрезентации

Кадетско реми меѓу Македонија и Бугарија

11.10.2019

Новата македонска кадетска репрезентација, која в година во Скопје ќе биде домаќин на Европското кадетско првенство – дивизија Б, го одигра својот прв натпревар на турнирот...

читај повеќе >

Македонските кадети денеска против Бугарија

11.10.2019

Македонската кадетска репрезентација денеска, со почеток во 17 часот, ќе го одигра првиот натпревар на турнирот во Бугарија, а наш прв противник ќе биде селекцијата на...

читај повеќе >

Брестовац го објави списокот за дуелите со Турција и со Грузија

08.10.2019

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац, го објави списокот на повикани ракометари за претстојниот собир и настап на машката сениорска...

читај повеќе >

Брестовац ги одбра кадетите за турнирот во Бугарија

01.10.2019

Селекторот на машката ракометна репрезентацијата составена од ракометари родени во 2002/2003 година, Данило Брестовац, го објави списокот на повикани ракометари за собир за...

читај повеќе >

Мартин Серафимов заврши како втор стрелец на кадетското СП во Скопје

18.08.2019

Ракометарот на Металург и капитен на македонската кадетска репрезентација, Мартин Серафимов, кадетското СП го заврши како втор стрелец. Серафимов вкупно постигна 49 гола и...

читај повеќе >

Египет е сензационален победник на кадетското СП во Скопје

18.08.2019

Во Скопје заврши кадетското СП. Заврши со сензационална титула за селекцијата на Египет, која во финалето го совлада големиот фаворит Германија. Ова е прва титула за една...

читај повеќе >

Утре завршува кадетското СП во Скопје. Распоред на последните натпревари

17.08.2019

Пред самиот сме крај на кадетското СП, што Македонија одлично го организираше во Скопје. Утре се играат најважните натпревари, а во финалната пресметка ќе ги видиме...

читај повеќе >

Падна и Португалија, денешни резултати на кадетското СП во Скопје

17.08.2019

Денеска се одиграни полуфиналните натпревари на кадетското СП во Скопје, а одиграни се две средби за пласман од 5 до 8 места. Најпријатното изненадување на првенството,...

читај повеќе >

На кадетското СП во Скопје познати се полуфиналните двојки, како и пласманот на репрезентациите од 9 до 24 места

15.08.2019

По денешните средби, на кадетското СП во Скопје станаа познати полуфиналните двојки. Најголемото изненадување на шампионатот, селекцијата на Португалија, ја нанижа својата...

читај повеќе >

Комплетни денешни резултати од кадетското СП во Скопје

15.08.2019

На кадетското СП во Скопје денеска се одиграни сите четврт-финални натпревари и средбите за пласман од 9 до 24 места. Македонија ја совлада Аргентина и и се реваншира за...

читај повеќе >