Топ Вести

Репрезентации

Романија е нашата пречка за настап на СП 2019

27.01.2018

Предмалку во Загреб е извлечена ждрепката за бараж-двојките за пласман на СП во Германија и во Данска во 2019 година. Македонија за противник во баражот за пласман на СП ја...

читај повеќе >

Полуфинална “касапница“ за фаворитите на ЕП во Хрватска

26.01.2018

Вистински “црн петок“ им се случи на фаворитите на денешните две полуфинални средби. Франција и Данска, големите фаворити за златниот медал, вечерва се елиминирани од...

читај повеќе >

(Видео) Одреден е идеалниот тим на ЕП во Хрватска

26.01.2018

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на ЕП во Хрватска. Иако во конкуренција беа и двајца ракометари на Македонија, Филип Талески и Стојанче Стоилов, во конечната...

читај повеќе >

Халил Јагањац денеска ќе дебитира во хрватската репрезентација

26.01.2018

За денешната средба за петтото место, хрватскиот селектор Лино Червар ги направи последните две измени на кои има право на првенството во Хрватска. Од составот на Хрватска...

читај повеќе >

Во Хрватска останаа само 6 репрезентации, на останатите им е познат конечниот пласман

24.01.2018

По крајот на главната фаза, на ЕП во Хрватска продолжуваат само шест репрезентации, четири (Франција, Данска, Шпанија и Шведска) кои ќе настапат во полуфиналето и две (Хрватска...

читај повеќе >

Познати се сите полуфиналисти на ЕП во Хрватска. Сите денешни резултати

24.01.2018

Денеска заврши главната фаза на ЕП во Хрватска. Познати се сите полуфиналисти на првенството, како и двете селекции кои ќе го играат натпреварот за петтото место. . Денешни...

читај повеќе >

Што кажаа нашите репрезентативци по средбата со Данска…

24.01.2018

За Македонија ЕП во Хрватска заврши. Го освоивме 11-то место на првенството, истото како и пред две години, иако за разлика од тогаш забележавме и две победи. Еве ги и...

читај повеќе >

Раул Гонзалез: Не можевме да го издржиме налетот на Данска во второто полувреме

24.01.2018

По третиот пораз во низа, селекторот Раул Гонзалез имаше малку причини за задоволство: . “Првото полувреме го одигравме добро, но во вториот дел Данска заигра многу подобро,...

читај повеќе >

Висок пораз за крај на ЕП во Хрватска

24.01.2018

Македонија го претрпе и третиот пораз во низа во главната фаза 2, која ја завршивме на последното шесто место. Нашите репрезентативци немаа сили за цел натпревар и ја загубија...

читај повеќе >

Нерешениот исход од средбата Словенија – Чешка ги “уништи“ сите наши шанси за пласман на 5. место

24.01.2018

Предмалку заврши средбата меѓу селекциите на Словенија и на Чешка, која заврши со мирољубив исход, 26:26. За Македонија овој исход означува крај на сите надежи за евентуално...

читај повеќе >