Репрезентации

Заврши групната фаза. Денешни резултати и конечни табели

12.08.2019

Со одигрување на последното петто коло, заврши групната фаза на кадетското СП во Скопје. Македонија доживеа убедлив пораз од Јапонија и заврши на четвртото место, последно...

читај повеќе >

Јапонија ни го нанесе досега најтешкиот пораз на кадетското СП во Скопје

12.08.2019

По два добри натпревари на Македонија, го очекувавме дуелот со Јапонија, со надеж дека со победа ќе можеме да стигнеме и до второто место во нашата група. Место тоа видовме...

читај повеќе >

Мартин Серафимов изби на чело на листата на стрелци на кадетското СП во Скопје

12.08.2019

Десниот бек на Металург и на македонската кадетска репрезентација имаше одлично издание на вчерашниот натпревар со селекцијата на Данска, па, со постигнатите девет голови,...

читај повеќе >

Утре завршува групната фаза на кадетското СП во Скопје. Распоред

12.08.2019

Утре на кадетското СП во Скопје завршува групната фаза. Ќе се одигра комплетното петто коло во сите четири групи. Македонија за противник ќе ја има селекцијата на Јапонија, а...

читај повеќе >

Денешни резултати во групите “А“ и “Ц“ на кадетското СП во Скопје. Табели

12.08.2019

Денеска се одигра комплетното четврто коло во групите “А“ и “Ц“ на кадетското СП во Скопје. Македонија одигра одличен натпревар против главниот фаворит во нашата група -...

читај повеќе >

Дарко Кондев: До успехот нема лифт, мора да се оди скалило по скалило

12.08.2019

Македонија одигра добар натпревар против големиот фаворит Данска, но на крајот мораше да се помири со пораз. Ракометарот на Металург, Дарко Кондев, денеска го имаше својот...

читај повеќе >

Данило Брестовац: За мене и најгрдата победа е поубава од најубавиот пораз

12.08.2019

Македонија ја загуби денешната средба со големиот фаворит Данска, но го оствари посакуваниот пласман во осминафинале на кадетското СП. Иако евидентно ја подобривме својата...

читај повеќе >

Македонија загуби од Данска, но обезбеди пласман во осминафинале

12.08.2019

Македонија, благодарејќи и на победата на Аргентина против Бахреин, го обезбеди настапот во осминафиналето и пред почетокот на натпреварот со Данска. Затоа, средбата со...

читај повеќе >

Глигор Гајиќ е првата измена на Брестовац на кадетското СП во Скопје

11.08.2019

Во пресрет на четвртиот натпревар на кадетската репрезентација на Македонија, селекторот Данило Брестовац ја направи својата прва измена во составот на нашата...

читај повеќе >

Македонија пред тешка задача – Данска е нашиот денешен противник. Распоред на колото

11.08.2019

Денеска на кадетското СП во Скопје ќе се одигра комплетното четврто коло во групите “А“ и “Ц“. Македонија ќе игра против селекцијата на Данска, убедливо најсилната...

читај повеќе >