Репрезентации

Комплетни резултати од денешните натпревари на СП во Скопје. Табели

10.08.2019

Денеска продолжија борбите на кадетското СП во Скопје. На ред беше четвртото коло во групите “Б“ и “Д“. Македонија, пак, својот четврти натпревар ќе го одигра утре, со...

читај повеќе >

Денешна програма на кадетското СП во Скопје

10.08.2019

Денеска продолжуваат борбите на кадетското СП во Скопје. На ред е четвртото коло во групите “Б“ и “Д“. Македонија, пак, својот четврти натпревар ќе го одигра утре, со...

читај повеќе >

Брестовац: Одигравме подобро и во одбраната и во нападот

09.08.2019

Дури во третото коло селекторот на кадетската репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, изрази задоволство од играта на своите ракометари: “За разлика од првите две...

читај повеќе >

Мартин Серафимов: Го оставивме срцето на терен

09.08.2019

Капитенот на кадетската репрезентација на Македонија, Мартин Серафимов, даде огромен допринос во победата на нашата селекција против Бахреин. Постигна 10 голови и беше...

читај повеќе >

Сите резултати од 3. коло на кадетското СП во Скопје. Табели

09.08.2019

Денеска е одиграно комплетното трето коло на кадетското СП во Скопје. Македонија одигра одличен натпревар и ја совлада солидната репрезентација на...

читај повеќе >

По три одиграни кола, двајца Македонци меѓу првите три стрелци на првенството

09.08.2019

По три одиграни кола, дури двајца Македонци се во првата тројка на најдобри стрелци на првенството. На врвот на листата е нашиот Ненад Костески, со 26 постигнати голови, додека...

читај повеќе >

Мартин Серафимов е прогласен за најдобар играч на средбата

09.08.2019

Десниот бек на Металург и на македонската кадетска репрезентација, Мартин Серафимов, денеска го одигра својот најдобар натпревар во досегашниот тек на кадетското СП во...

читај повеќе >

Конечно добра игра и нова победа на нашите кадети на СП во Скопје

09.08.2019

Македонија вечерва се соочи со најсериозниот од досегашните противници. Селекцијата на Бахреин е за класа подобра и од Австралија и од Нигерија, но вечерва немаше шанса...

читај повеќе >

Утре се игра комплетното трето коло. Распоред

09.08.2019

На кадетското СП во Скопје, утре се игра комплетното трето коло од групната фаза. Македонија ќе игра со селекцијата на Бахреин и ќе треба да прикаже многу подобра игра, ако...

читај повеќе >

Брестовац: Не можам да сфатам, постојано играме во грч

08.08.2019

Македонија ја совлада Нигерија, но повторно одигра под своето ниво. Тоа го призна и селекторот Данило Брестовац, кој не беше ни малку среќен од денешното издание на своите...

читај повеќе >