Топ Вести

Репрезентации

Што кажаа нашите репрезентативци по средбата со Шпанија…

22.01.2018

Општа разочараност и самокритичност преовладуваше во изјавите на нашите репрезентативци, по средбата со Шпанија. . Стојанче Стоилов: “Не може да се каже дека изгоревме....

читај повеќе >

Раул Гонзалез: Денеска немавме никаква шанса

21.01.2018

Раул Гонзалез го доживеа првиот висок пораз на челото на нашата репрезентација, а неговата потиштеност беше видлива и по првата изјава дадена веднаш по...

читај повеќе >

Тежок пораз на македонската репрезентација

21.01.2018

Македонската ракометна репрезентација го забележа првиот пораз на ЕП во Хрватска. Подгреани од досегашните успеси на нашата репрезентација, потајно се надевавме на...

читај повеќе >

Од денеска двајца Гонзалези ќе ја водат македонската репрезентација

21.01.2018

Дојде до смена во тренерскиот состав на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска. Замина Роберто Гарсија Парондо, а дојде Хота Гонзалез, доскорешниот тренер...

читај повеќе >

Резултати од денешните средби на ЕП во Хрватска. Моментални табели

20.01.2018

Денеска се одиграни две средби од главната група 2. Во првиот натпревар Франција без поголеми проблеми ја совлада Шведска, а во втората средба Хрватска ја покажа својата...

читај повеќе >

Селекторот Гонзалез ја направи втората измена

20.01.2018

На ден пред исклучително важната средба со селекцијата на Шпанија, селекторот Гонзалез ја направи и втората измена во составот на македонската репрезентација. Всушност не...

читај повеќе >

Пешевски: Поискусни сме и поспремни, очекуваме добар меч

20.01.2018

Во пресрет на утрешниот меч со Шпанија, прв од главната фаза на ЕП во Хрватска, македонската машка ракометна репрезентација го одработи последниот тренинг. Сите ракометри се...

читај повеќе >

И покрај сите успеси, за обложувалниците Македонија сеуште е аутсајдер

19.01.2018

За обложувалниците велат дека се секогаш добро информирани и дека имаат одлични проценки при одредување на коефициентите. Но, во случајот со Македонија и со нејзините...

читај повеќе >

(ЕХФ видео) Топ 15 голови на групната фаза на ЕП во Хрватска

19.01.2018

Покрај топ-5 листите на најубави голови во групите “А“/“Б“ и “Ц“/“Д“, маркетинг тимот на ЕХФ објави и вкупна топ-15 листа на најубави голови во групната фаза на ЕП во...

читај повеќе >

(Видео) ЕХФ го одреди идеалниот тим на групната фаза

18.01.2018

По завршувањето на натпреварите од групната фаза на ЕП во Хрватска, ЕХФ го објави идеалниот тим на групната фаза. Иако Македонија е една од трите непоразени селекции на...

читај повеќе >