Репрезентации

Денешни резултати од кадетското СП. Табели

08.08.2019

Денеска на кадетското СП во Скопје се одигра второто коло во групите “А“ и “Ц“. Македонија, потешко од очекуваното, ја совлада Нигерија и ги запиша првите два бода на своето...

читај повеќе >

Македонија направи сефте на кадетското СП во Скопје, совладана е Нигерија

08.08.2019

Македонската кадетска репрезентација ја извојува својата прва победа на кадетското СП што се игра во Скопје. Совладана е селекцијата на Нигерија, со резултат 37:34 (18:16). Со оваа...

читај повеќе >

Македонија денеска атакува на првата победа на кадетското СП во Скопје. Денешен распоред на натпреварите

08.08.2019

Македонската кадетска репрезентација денеска има убава можност да ја запише првата победа на кадетското СП што се игра во Скопје. Нашиот денешен противник е селекцијата на...

читај повеќе >

Денешни резултати од кадетското СП во Скопје. Табели

07.08.2019

На кадетското СП, што се игра во Скопје, денеска се одигра комплетното второ коло во групите “Б“ и “Д“ и постигнати се следните резултати: Група “Б“: 07.08.19, 16.30 ч.:  Eгипет –...

читај повеќе >

Денешна програма на кадетското СП во Скопје

07.08.2019

Кадетското СП во Скопје продолжува со натпреварите во групите “Б“ и “Д“, додека репрезентациите што се дел од групите “А“ и “Ц“ денеска имаат слободен ден. . Денешен...

читај повеќе >

Комплетни резултати од првото коло на кадетското СП во Скопје

06.08.2019

Денеска во Скопје почна кадетското СП и одиграно е комплетното прво коло. За жал, денешниот ден ни донесе пораз на нашата репрезентација и тоа во една од тие средби кои пред...

читај повеќе >

Брестовац: Има денови кога не оди ништо

06.08.2019

Македонија одигра разочарувачко второ полувреме во кое загуби скоро добиена средба. Поразот од Аргентина е ладен туш за нашите репрезентативци, но и за селекторот Данило...

читај повеќе >

Пораз на Македонија на стартот на кадетскиот мундијал

06.08.2019

Македонија ја загуби првата средба од кадетското СП, што денеска почна во Скопје. На стартот загубивме од Аргентина, со резултат 20:23 (13:9). За жал, ова беше една од средбите од...

читај повеќе >

Утре почнува кадетското СП во Скопје. Распоред на првото коло

05.08.2019

Од утре, па се до 18 август, Скопје ќе биде домаќин на кадетското СП, кое ќе се игра во двете големи скопски сали - Борис Трајковски и Јане Сандански. Македонија групната фаза ќе...

читај повеќе >

Брестовац реши со кој состав ќе го почне кадетското СП

05.08.2019

Кадетската репрезентација на Македонија утре ќе го одигра својот прв натпревар на СП, што од 6 до 18 август ќе се одржи во Скопје. Селектор Данило Брестовац на последниот ден...

читај повеќе >