Топ Вести

Репрезентации

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА ЗА СЕДМОТО МЕСТО

27.06.2013

Селекцијата на Италија направи уште едно големо изненадување и ја совлада Србија со резултат 23:22. За жал, тоа не смести на четвртото место во групата A и ќе се бориме за...

читај повеќе >

РАКОМЕТАРИТЕ ГО СОВЛАДАА АЛЖИР

23.06.2013

Ракометарите на Македонија ја совладаа селекцијата на Алжир, на стартот од ракометните натпреварувања на Медитеранските Игри во Мерсин (Турција). Нашата медитеранска...

читај повеќе >

МАКЕДОНИЈА ВО ГРУПА СО ДОМАЌИНОТ ДАНСКА

21.06.2013

Во Хернинг (Данска) заврши извлекувањето на групите за ЕП 2014 во Данска. Македонија е дел од групата А, заедно со домаќинот Данска, со Чешка и со...

читај повеќе >

МАКЕДОНИЈА ПОЗИЦИОНИРАНА ВО ТРЕТИОТ БАРАБАН

17.06.2013

ЕХФ ги објави составите на барабаните од кои в петок, во Хернинг (Данска), ќе се влечат групите за ЕП 2014. Македонија е позиционирана во претпоследниот барабан. Во првите два...

читај повеќе >

ФАНТАСТИЧНИОТ ПЕНАЛ НА КИРЕ ЛАЗАРОВ

17.06.2013

Овој фантастично изведен пенал погледнете го и од друг...

читај повеќе >

ПОЗНАТИ СЕ СИТЕ ПАТНИЦИ ЗА ДАНСКА. РЕЗУЛТАТИ. КОНЕЧНИ ТАБЕЛИ.

16.06.2013

Со последното шесто коло завршија квалификациите за ЕП 2014 во Данска. Постигнати се следните резултати: Група 1: Шпанија - Швајцарија   29:16 Македонија - Португалија  ...

читај повеќе >

МАКЕДОНИЈА ЌЕ ПАТУВА ВО ДАНСКА

16.06.2013

Репрезентацијата на Македонија ја совлада Португалија и се пласира на ЕП 2014 во Данска, нашето трето едноподруго големо натпреварување. Вечерва бевме апсолутно подобрата...

читај повеќе >

СТЕВЧЕ АЛУШОВСКИ ДЕНЕСКА ГО ИГРА СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН НАТПРЕВАР

16.06.2013

Стевче Алушовски денеска го игра својот последен натпревар. Откако се прости од својата клупска кариера, Стевче Алушовски дојде и до самиот крај. Денеска ќе го одигра...

читај повеќе >

ИВИЦА ОБРВАН ПОВИКУВА НА ВНИМАТЕЛНОСТ

16.06.2013

Во пресрет на решавачкиот натпревар против селекцијата на Португалија, селекторот Обрван повикува на внимателност. Според селекторот, Португалија е сосема поинаква...

читај повеќе >

СО МИРНА ИГРА ПРОТИВ ПОРТУГАЛСКИОТ „ХАОС“

15.06.2013

Статијата е преземена од дневникот “Нова Македонија“. В недела во „Борис Трајковски“ ни доаѓа стариот должник Португалија на директен мегдан за пласман на ракометното...

читај повеќе >