Топ Вести

Репрезентации

Македонија на крајот четврта на ЕХФ-шампионатот во Грузија

19.08.2018

По вчерашниот полуфинален пораз од Белорусија, Македонија денеска е поразена и во борбата за третото место од селекцијата на Швајцарија. Двата последователни порази не...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Македонија – Белорусија

18.08.2018

Македонија ја загуби полуфиналната средба против селекцијата на Белорусија и не обезбеди настап во финалето на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Навистина штета, бидејќи со...

читај повеќе >

Белорусија ги сопре македонските кадети

18.08.2018

Убавата приказна, што нашите кадети ја испишуваа во досегашниот тек на ЕХФ-шампионатот во Грузија, заврши во полуфиналето, со пораз против селекцијата на Белорусија. Утре,...

читај повеќе >

В сабота во Грузија кадетите ги почнуваат вистинските пресметки за медали

16.08.2018

На кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија утре е слободен ден, а веќе заутре старуваат вистинските возбудувања и борбите за распределбата на медалите. Во борба за медалите...

читај повеќе >

На ЕХФ-шампионатот во Грузија се одигра последното коло од групната фаза. Резултати и конечни табели

16.08.2018

Во Грузија денеска се одигра комплетното петто коло, со што заврши групната фаза. Македонија оваа фаза ја заврши на челната позиција, со пет чисти победи, па заутре во...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Македонија – Естонија

16.08.2018

Македонската кадетска репрезентација супериорно мина низ групата “А“ на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Пет противници, пет натпревари, пет победи за нашите...

читај повеќе >

Ниту Естонија не беше достоен ривал за силните македонски кадети

16.08.2018

Македонската кадетска репрезентација го продолжи победничкиот марш на ЕХФ-шампионатот во Грузија. Денеска, со фуриозна игра, особено во првото полувреме, нашите млади...

читај повеќе >

Брестовац: Во полуфиналето ја очекувам нашата најдобра игра досега

15.08.2018

Македонската машка ракометна репрезентација (до 18 години) вчера ја забележа и четвртата победа во низа на ЕХФ-шампионатот од дивизијата Б, што се игра во грузискиот град...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 4. коло на кадетскиот ЕХФ-шампионат во Грузија. Табели

14.08.2018

Денеска е одиграно комплетното 4. коло од кадетскиот ЕХФ-шампионат во Тбилиси (Грузија). Македонија, во рамките на ова коло, ја совлада Швајцарија и го обезбеди првото место во...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Македонија – Швајцарија

14.08.2018

Македонија одигра уште еден одличен натпревар и ја извојува својата четврта едноподруго победа. Овој пат жртва на нашите кадети беше селекцијата на Швајцарија, која мораше...

читај повеќе >