Репрезентации

МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ГИ ЗАВРШИ ПОДГОТОВКИТЕ ВО “АВТОКОМАНДА“. ОД УТРЕ СЕ СЕЛИ ВО САЛАТА “БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

31.03.2013

Македонската репрезентација, вчера и денес, одржа три тренинга во нашата сала, “Автокоманда“. Под раководство на новиот селектор Обрван, репрезентативците имаа навистина...

читај повеќе >

ЈУНИОРСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА ГО ОСВОИ ВТОРОТО МЕСТО НА МЕЃУНАРОДНИОТ ТУРНИР ВО БУГОЈНО

31.03.2013

Јуниорите на Македонија остварија одличен успех на меѓународниот турнир “Ракометот е мојата иднина“ во Бугојно. Завршивме на второто место, со две победи и еден пораз. Во...

читај повеќе >

ПО АГИНАГАЛДЕ, ВАЛЕРО РИВЕРА НЕ МОЖЕ ДА СМЕТА И НА САРМИЕНТО

31.03.2013

Поради повреда на тетива на ногата, заработена на тренингот на Барселона, шпанскиот селектор Валеро Ривера не може да смета на услугите на Дани Сармиенто. Во последен момент...

читај повеќе >

ОСЛАБЕНИОТ СОСТАВ НА КАДЕТСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА НА МАКЕДОНИЈА Е ПОСЛЕДЕН ВО БУГОЈНО. ФОТОГАЛЕРИЈА

31.03.2013

По добрите партии против силните селекции на Хрватска и Словачка, нашите кадети загубија од Катар, 18:21 (8:13) и го зазедоа последното место во групата А. Табела, група...

читај повеќе >

ДВЕ ПОБЕДИ НА НАШАТА МЛАДИНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА (94/95 ГОДИШТЕ)

31.03.2013

Паралелно со кадетите во Бугојно настапуваат и нашите младинци. По две одиграни кола имаме две победи. Утре во 16.30 часот играме за прво место со репрезентацијата на...

читај повеќе >

МИНИМАЛНИ ПОРАЗИ НА НАШАТА КАДЕТСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

31.03.2013

Нашата кадетска репрезентација во ослабен состав (без Нелоски, Талески и Г.Крстевски - сите тојца повредени) учествува на големиот турнир во Бугојно (БиХ). И покрај ослабениот...

читај повеќе >

ОБРВАН ГИ ПОВИКА АНГЕЛОВ И ЛЕВОВ

29.03.2013

По дерби-средбата Металург - Вардар ПРО, по барање на селекторот Обрван, кој присуствуваше на средбата, во репрезентација дополнително се повикани двајца ракометари на...

читај повеќе >

ОБРВАН ГО СКРАТИ СПИСОКОТ НА РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ЗА ДУЕЛОТ ПРОТИВ ШПАНИЈА

26.03.2013

Селектор Ивица Обрван, го скрати списокот со играчи за натпреварот против Шпанија. Против актуелниот светски првак Шпанија, ќе играме во Скопје, во салата „Борис...

читај повеќе >

ВО ПОШИРОКИОТ СПИСОК НА ОБРВАН И МЛАДИТЕ НАДЕЖИ НА МЕТАЛУРГ

23.03.2013

Новиот селектор на македонската машка селекција, Ивица Обрван, го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари против репрезентацијата...

читај повеќе >