Трансфери

Дејан Пецаковски се врати во Металург

19.07.2019

Левиот бек Дејан Пецаковски (33 г., 193 см., 98 кг.) во новата сезона одново ќе го облече сино-белиот дрес и ќе ги брани боите на Металург. Иако потекнува од школата на Пелистер,...

читај повеќе >

Металург доби нов среден бек

10.07.2019

Грузискиот супер-талент Иракли Кбилашвили (21 г., 190 см.) е нов ракометар на Металург. Кбилашвили се смета за еден од најперспективните млади играчи на Грузија и тој остави...

читај повеќе >

За Металург потпиша талентираниот голман Даниел Ѓорѓески

06.07.2019

Металург денеска се засили на голманската позиција. Нов голман во нашиот тим ќе биде талентираниот Даниел Ѓорѓески, кој ќе ги надомести заминувањата на Мартин Томовски и на...

читај повеќе >

Грузиското десно крило Реваз Чантурија се врати во Металург

28.06.2019

Во новата сезона боите на Металург ќе ги брани грузиското десно крило Реваз Чантурија (37), кој по девет години се враќа во Автокоманда, каде и ја започна својата...

читај повеќе >

Брест Мешковсе засили со Иранецот Џамали

22.07.2016

Иранец по раѓање, Унгарец според пасошот, Иман Џамали (25) е најновото засилување на Брес Мешков, еден од противниците на Металург во СЕХА-лигата. Јамали е лев бек и е поранешен...

читај повеќе >

Ласло Наѓ го продолжи договорот со Телеком Веспрем

09.07.2016

Одличниот десен бек на Телеком Веспрем Ласло Наѓ го продолжи договорот со Веспрем за уште две години. Наѓ, кој дојде во Веспрем по 11 сезони минати во Барселона, каде беше и...

читај повеќе >

ТРАНСФЕРИ: ДОБАР ПАЗАР НА ЕКИПАТА НА ФЛЕНСБУРГ

05.05.2015

Екипата на Фленсбург денеска ги засили своите редови со двајца одлични ракометари, средниот бек Размус Лауге и пикерот Хенрик Тофт Хансен. Двајцата се стандардни...

читај повеќе >

ЈАКОВ ГОЈУН ЗАМИНУВА ОД ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН

22.04.2015

Почнаа да се остваруваат прогнозите дека ќе се распадне хрватската колонија во ПСЖ. Официјално, прв замина Јаков Гојун (29), кој денеска потпиша за екипата на Фуксе Берлин, а...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ ДОБИ ПОНУДА ШТО НЕ СЕ ОДБИВА И ГИ ПРОДАДЕ ИВИЌ И МИХИЌ

01.04.2015

Изненадувачки делува информацијата што ја лиферуваше хрватскиот шампион на својата интернет-страница: “Со големо жалење ве информираме дека ги продадовме Филип Ивиќ и...

читај повеќе >

ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ СЕ СЕЛИ ВО ФРАНЦИЈА

29.03.2015

Гоце Георгиевски се сели во Франција. Десното крило, кое својата досегашна кариера ја врза за Металург, потпиша договор со францускиот Тулуз. Договорот има важност до...

читај повеќе >