Трансфери

Брест Мешковсе засили со Иранецот Џамали

22.07.2016

Иранец по раѓање, Унгарец според пасошот, Иман Џамали (25) е најновото засилување на Брес Мешков, еден од противниците на Металург во СЕХА-лигата. Јамали е лев бек и е поранешен...

читај повеќе >

Ласло Наѓ го продолжи договорот со Телеком Веспрем

09.07.2016

Одличниот десен бек на Телеком Веспрем Ласло Наѓ го продолжи договорот со Веспрем за уште две години. Наѓ, кој дојде во Веспрем по 11 сезони минати во Барселона, каде беше и...

читај повеќе >

ТРАНСФЕРИ: ДОБАР ПАЗАР НА ЕКИПАТА НА ФЛЕНСБУРГ

05.05.2015

Екипата на Фленсбург денеска ги засили своите редови со двајца одлични ракометари, средниот бек Размус Лауге и пикерот Хенрик Тофт Хансен. Двајцата се стандардни...

читај повеќе >

ЈАКОВ ГОЈУН ЗАМИНУВА ОД ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН

22.04.2015

Почнаа да се остваруваат прогнозите дека ќе се распадне хрватската колонија во ПСЖ. Официјално, прв замина Јаков Гојун (29), кој денеска потпиша за екипата на Фуксе Берлин, а...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ ДОБИ ПОНУДА ШТО НЕ СЕ ОДБИВА И ГИ ПРОДАДЕ ИВИЌ И МИХИЌ

01.04.2015

Изненадувачки делува информацијата што ја лиферуваше хрватскиот шампион на својата интернет-страница: “Со големо жалење ве информираме дека ги продадовме Филип Ивиќ и...

читај повеќе >

ГОЦЕ ГЕОРГИЕВСКИ СЕ СЕЛИ ВО ФРАНЦИЈА

29.03.2015

Гоце Георгиевски се сели во Франција. Десното крило, кое својата досегашна кариера ја врза за Металург, потпиша договор со францускиот Тулуз. Договорот има важност до...

читај повеќе >

СЕАД ХАСАНЕФЕНДИЌ СЕ ВРАТИ ВО БУНДЕСЛИГАТА

24.03.2015

Само еден ден по отказот за тренерот на Либек, Дирк Буклер, управата на клубот го донесе Сеад Хасанефендиќ, кој до крајот на сезоната ќе го води клубот во кој настапува и...

читај повеќе >

ВЕСПРЕМ СЕ ЗАСИЛИ СО ХРВАТОТ ИВАН СЛИШКОВИЌ

20.03.2015

Хрватскиот репрезентативец Иван Слишковиќ (24) е нов ракометар на Веспрем, каде ќе пристигне на почетокот од следната сезона. Слишковиќ, кој моментално настапува за екипата...

читај повеќе >

КАНЕЛЈАС ЈА ОДБИ БАРСЕЛОНА, ХАНСЕН СЕ МИСЛИ

19.03.2015

Вчера се пренесоа информации дека, по сигурното заминување на Никола Карабатиќ, Барселона почна со барање на неговата замена и дека во фокусот на вниманието се Џоан...

читај повеќе >

ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ ПОТПИША ЗА ВЕЦЛАР

19.03.2015

Легендата на Металург Филип Миркуловски на крајот на сезоната ќе го напушти тимот на Хановер и ќе премине во редовите на Вецлар, каде треба да го замени феноменалниот Ивано...

читај повеќе >