Топ Вести

Трансфери

КАМИЛ СИПРЖАК ВО БАРСЕЛОНА ?

18.03.2015

Според сознанието на ракометниот портал “ Хандбал-планет.ком“, пикерот на Висла Плоцк, Камил Сипржак, во наредните четири години ќе ги брани боите на Барселона. Договорот...

читај повеќе >

СЕНЗАЦИЈА: НАМЕСТО ЗА ПСЖ, КИМ АНДЕРСОН ПОТПИША ЗА ШВЕДСКИ ИСТАД

17.03.2015

Помалку сензационално делува веста дека Ким Андерсон (33) потпиша за шведската екипа Истад, бидејќи овој леворак екстраталентиран ракометар сите веќе го гледаа во тимот на...

читај повеќе >

КИФ КОЛДИНГ СЕ ЗАСИЛИ И СО КОНСТАНТИН ИГРОПУЛО

11.03.2015

Само неколку дена по потпишувањето на договорот со легендарниот Олафур Стефансон (42), раководството на КИФ Колдинг вчера потпиша договор и со уште еден десен бек -...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ ЗАМИНА ВО КУВАЈТ

05.03.2015

Ракометниот портал “Балкан Хандбал.ком“ објави дека поранешниот голман на Металург Дарко Станиќ  за кратко ја напушти Бундес-лигата и замина во Кувајт, каде ќе настапува...

читај повеќе >

ИГОР ВОРИ УШТЕ ДВЕ ГОДИНИ ВО ПСЖ

04.03.2015

И покрај најавите во хрватските медиуми за враќањето на Игор Вори во ППД Загреб, тоа нема да се случи. Пари Сен Жермен денеска го објави потпишувањето на нови договори со...

читај повеќе >

КИФ КОЛДИНГ МУ ВЕРУВА НА ИСКУСТВОТО, СТЕФАНСОН И ИГРОПУЛО СЕ ЖЕЛБА НА ДАНСКИОТ ТИМ

04.03.2015

По повредата на Ким Андерсон, раководството на КИФ Колдинг се обидува да најде замена на дефицитарната позиција десен бек, пред осминафиналниот двобој со екипата на Загреб...

читај повеќе >

И КРИСТОПАНС ГО ФАТИ АВИОНОТ ЗА КАТАР

28.02.2015

Се повеќе европски ракометари, привлечени од мирисот на петродоларите, сезоната ја завршуваат во Катар. Еден од нив е и џинот од Латвија Даинис Кристопанс (24 г., 217 см.), кој...

читај повеќе >

РАСТЕ КОНКУРЕНЦИЈАТА ВО КАТАР

24.02.2015

Утре стартува ракометното првенство на Катар, па дел од екипите, а на првенството учествуваат 12 тима, до последниот момент ги засилуваат своите редови. Ракометарот на Цеље...

читај повеќе >

НИКОЛАЈ МАРКУСЕН СИ НАЈДЕ НОВ КЛУБ

20.02.2015

Данскиот репрезентативец Николај Маркусен (27), кој настапува во екипата на Скјерн, објави дека од следната сезона ќе ја промени средината и дека ќе игра за екипата...

читај повеќе >

ГАБОР ЧАСАР ГО НАПУШТИ ПСЖ И ПОТПИША ЗА ЕКИПАТА НА КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН

20.02.2015

Унгарецот Габор Часар (30), по неуспешната авантура во ПСЖ, го напушти францускиот вицешампион и потпиша за екипата на Кадетен Шафхаузен, каде ќе остане во следните две ипол...

читај повеќе >