Топ Вести

Трансфери

КИРЕ ЛАЗАРОВ УШТЕ ДВЕ ГОДИНИ ВО БАРСЕЛОНА

12.02.2015

Капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров ја продолжи соработката со каталонскиот гигант. Потпишан е нов, двегодишен, договор, кој истекува во 2017...

читај повеќе >

ЖЕЉКО МУСА ЗАМИНУВА ОД КИЕЛЦЕ

30.12.2014

Робусниот пикер Жељко Муса (28), по три години соработка, ќе го напушти тимот на Киелце и од следната сезона ќе настапува за тимот на Магдебург, моментално четвртопласираната...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ ПРОДОЛЖУВА ВО Р.Н.ЛОВЕН

27.12.2014

“Балкан Хандбал“ објави дека поранешниот голман на Металург Дарко Станиќ својата кариера ќе ја продолжи во Р.Н.Ловен, со кој потпиша договор кој почнува да тече од јуни 2015...

читај повеќе >

ДВАЈЦА ОДЛИЧНИ ГОЛМАНИ ГИ МЕНУВААТ СВОИТЕ СРЕДИНИ

22.12.2014

За само два дена, двајца одлични голмани ги променија своите средини. Р.Н.Ловен ги реши дилемите околу замената за феноменалниот Никлас Ландин, кој од следната сезона ќе...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ СЕ ЗАСИЛИ СО ДУШКО ЧЕЛИЦА

01.12.2014

Екипата на ППД Загреб се засили со левиот бек Душко Челица (28 г., 198 см., 100 кг.), кој со “плинарите“ потпиша договор на две ипол години. Челица е поранешен ракометар на Цимос...

читај повеќе >

АНТОНИО КАРЛОС ОРТЕГА НА КЛУПАТА НА ВЕСПРЕМ ДО 2017 ГОДИНА

24.11.2014

Шпанскиот тренер на клупата на Веспрем, Антонио Карлос Ортега, го продолжи договорот со унгарскиот шампион, според кој тој ќе го води Веспрем до 30-ти јуни 2017 година. Карлос...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ ПРОДОЛЖУВА ВО БУНДЕС-ЛИГАТА

03.11.2014

Според информацијата на порталот “balkan-handball.com“, поранешниот голман на Металург, Дарко Станиќ, сезоната ќе ја заврши во Бундес-лигата, во тимот на Битигхајм. Според таа...

читај повеќе >

ВЕЛИМИР ПЕТКОВИЌ Е НОВИОТ ТРЕНЕР НА БУНДЕС-ВТОРОЛИГАШОТ АЈЗЕНАХ

15.10.2014

Велимир Петковиќ е новиот тренер на германскиот второлигаш Ајзенах, кој минатата сезона испадна од елитната Бундес-лига и кој има амбиции да се врати веќе следната...

читај повеќе >

ДЕЈАН ПЕЦАКОВСКИ ПОВТОРНО ВО ЗОМИМАК М

01.10.2014

По една сезона мината во Металург, Дејан Пецаковски се врати во старото јато и потпиша едногодишен договор со екипата на Зомимак М. Со името на Пецаковски беа врзувани...

читај повеќе >

ЗЛАТКО МОЈСОСКИ СЕ РЕШИ ЗА ПРИЛЕП

14.09.2014

Поранешниот ракометар на Металург, Златко Мојсоски, е нов ракометар на Прилеп. Иако се шпекулираше дека Златко е блиску до Пелистер, па и Зомимак М, тој сепак се репи за...

читај повеќе >