Топ Вести

Трансфери

ХАМБУРГ СЕ ЗАСИЛИ СО РОМАНЕЦОТ СИМИЦУ

19.08.2014

Романецот Александру Симицу (26 г., 202 см.) потпиша едногодишен договор со екипата на Хамбург. Симицу игра на позиција лев бек и дојде од екипата на Констанца, каде настапуваше...

читај повеќе >

РАДЕ СТОЈАНОВИЌ ЗАМИНА ВО ИЗРАЕЛ

07.08.2014

Македонскиот ракометар и поранешен репрезентативец Раде Стојановиќ сезона 2014/15 ќе ја мине во Израел, каде ќе настапува во составот на Бен Херзлиај. Со Израелците Стојановиќ...

читај повеќе >

НИКЛАС ЛАНДИН СЕ ДОГОВОРИ СО ЕКИПАТА НА КИЛ

07.08.2014

Веројатно најдобриот голман на светот, Данецот Никлас Ландин, се договори со екипата на Кил. Ландин потпиша тригодишен договор, кој почнува да важи од 1 јули 2015 година. Ландин...

читај повеќе >

ЖАЛУЗ ЈА ОДБРА БАРСЕЛОНА

25.07.2014

Еден од најталентираните леви бекови на светот, Тунижанецот Ваел Жалуз (23 г., 197 см., 98 кг.), ја напушти екипата на Кил и потпиша двегодишен договор со тимот на Барселона. Жалуз,...

читај повеќе >

ЗАСИЛУВАЊАТА НА ЕКИПАТА НА ЦЕЉЕ ПИВОВАРА ЛАШКО

20.07.2014

Eкипата на Цеље П.Л. ги претстави засилувањата за сезонз 2014/15. На фотографијата се дадени новите ракометари по следниот ред: Миха Зарабец, Tилен Koдрин, Симе Ивиќ, Михал Kaсал,...

читај повеќе >

НИКОЛА КЕЏО ВО КОНСТАНЦА

19.07.2014

По Младен Ракчевиќ, Никола Кеџо е вториот поранешен ракометар на Металург што ја засили екипата на Констанца. Поранешниот десен бек на Металург вчера е претставен заедно со...

читај повеќе >

БАРСЕЛОНА ГО РАСКИНА ДОГОВОРОТ СО МАРТИН СТРАНОВСКИ

02.07.2014

Раководството на Барселона и Словакот Мартин Страновски спогодбено го раскинаа договорот, кој го обврзувал Страновски на верност до јуни 2015 година. Доаѓањето на Гудјон...

читај повеќе >

ВИСЛА ПЛОЦК ВО НОВАТА СЕЗОНА ВЛЕГУВА СО ШЕСТ ЗАСИЛУВАЊА

30.06.2014

Полскиот вицешампион, екипата на Висла Плоцк, во новата сезона влегува со шест нови ракометари. Висла е една од екипите кои ќе настапат во Лигата на шампионите со добиена...

читај повеќе >

РАДЕ СТОЈАНОВИЌ СЕ ВРАЌА ВО ЗОМИМАК

24.06.2014

По шестмесечна авантура во Драмен (Норвешка), во Зомимак М се враќа левиот бек, поранешниот репрезентативец, Раде Стојановиќ. Стојановиќ е второто засилување за струмичани,...

читај повеќе >

ПОРАНЕШНИОТ ИГРАЧ НА МЕТАЛУРГ, МИЛАН ЧОРОВИЌ, ПОТПИША ЗА ВИНТЕРТУР

19.06.2014

Поранешниот ракометар на Металург, Милан Чоровиќ (30), потпиша за вицешампионот на Швајцарија, екипата на Пфади Винтертур. Чоровиќ беше дел од Металург во дел од изминатата...

читај повеќе >