Топ Вести

Трансфери

ТРАНСФЕРИ

13.06.2014

Десното крило на Колдинг, Шпанецот Аберто Рокас (32), по едногодишна пауза се враќа во Асобал-лигата и ќе настапува за тимот на Натурхаус ла Риоха, кој со освојувањето на...

читај повеќе >

ПОТВРДЕНО – ЖОАН КАНЕЛЈАС ПОТПИША ЗА КИЛ

12.06.2014

Тоа што се навестуваше некое време се потврди денеска, Жоан Канелјас (28) потпиша тригодишен договор со германскиот шампион, екипата на Кил. Канелјас е четвртото засилување...

читај повеќе >

УШТЕ ЕДЕН БАЛКАНЕЦ ВО РЕДОВИТЕ НА БРЕСТ МЕШКОВ

10.06.2014

Белорускиот шампион, екипата на Брест Мешков, ги засили своите редови со уште еден ракометар од балканските простори. За Брест Мешков потпиша Симон Разгор (29), левото крило...

читај повеќе >

МАТЕЈ АШАНИН ПОТПИША ЗА ЕКИПАТА НА БАЛИНГЕН

10.06.2014

Младиот хрватски голман Матеј Ашанин (20) потпиша двегодишен договор со бундеслигашот Балинген. Ашанин, кој минатата година беше поврзуван со Металург, во Балинген доаѓа од...

читај повеќе >

СИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ ВО КАТАР. ТРГНА И ВЕСЕЛИН ВУЈОВИЌ

10.06.2014

Катар станува ветена земја за бројни ракометари и тренери од Европа, особено за црногорските, чија колонија расте секој ден. Таму се Жарко Марковиќ, Горан Стојановиќ, Јово...

читај повеќе >

СИГУРДСОН ГО НАПУШТИ КИЛ И ПОТПИША ЗА БАРСЕЛОНА

06.06.2014

Екипата на Кил загуби уште еден клучен ракометар од својот основен состав. Клубот го напушти Гудјон Валур Сигурдсон (35), легендарното лево крило на Гумерсбах, Р.Н.Ловен,...

читај повеќе >

ЖАРКО МАРКОВИЌ ПОТПИША ЗА ЕЛ ЏАИШ

05.06.2014

Поранешниот ракометар на Металург Жарко Марковиќ следните три години ќе ги помине во Катар, каде ќе настапува за екипата на Ел Џаиш. Иако германските медиуми предвидуваа...

читај повеќе >

EКИПАТА НА ТАТРАН ПРЕШОВ ИМА НОВ ТРЕНЕР

04.06.2014

Селекторот на Словачка, Петер Давид, е новиот тренер на екипата на Татран од Прешов, а на таа позиција ќе остане во следните две години. Кандидати за оваа позиција, според...

читај повеќе >

ЏИМ ГОТФРИДСОН ОСТАНУВА ВО ФЛЕНСБУРГ ДО 2017 ГОДИНА

04.06.2014

Еден од најталентираните млади ракометари во Европа, средниот бек Џим Готфридсон (22) потпиша нов договор со екипата на Фленсбург, кој го обврзува на верност до 2017 година....

читај повеќе >

МЛАДЕН РАКЧЕВИЌ ПОТПИША ЗА ЕКИПАТА НА КОНСТАНЦА, ЧИЈ ТРЕНЕР Е ШУНДОВСКИ

03.06.2014

Поранешниот пикер на Металург, Младен Ракчевиќ, го напушти тимот на АЕК и денеска потпиша двегодишен договор со екипата на Констанца. “Среќен сум што доаѓам во клуб со...

читај повеќе >