Трансфери

ЖАРКО МАРКОВИЌ ПОТПИША ЗА ЕЛ ЏАИШ

05.06.2014

Поранешниот ракометар на Металург Жарко Марковиќ следните три години ќе ги помине во Катар, каде ќе настапува за екипата на Ел Џаиш. Иако германските медиуми предвидуваа...

читај повеќе >

EКИПАТА НА ТАТРАН ПРЕШОВ ИМА НОВ ТРЕНЕР

04.06.2014

Селекторот на Словачка, Петер Давид, е новиот тренер на екипата на Татран од Прешов, а на таа позиција ќе остане во следните две години. Кандидати за оваа позиција, според...

читај повеќе >

ЏИМ ГОТФРИДСОН ОСТАНУВА ВО ФЛЕНСБУРГ ДО 2017 ГОДИНА

04.06.2014

Еден од најталентираните млади ракометари во Европа, средниот бек Џим Готфридсон (22) потпиша нов договор со екипата на Фленсбург, кој го обврзува на верност до 2017 година....

читај повеќе >

МЛАДЕН РАКЧЕВИЌ ПОТПИША ЗА ЕКИПАТА НА КОНСТАНЦА, ЧИЈ ТРЕНЕР Е ШУНДОВСКИ

03.06.2014

Поранешниот пикер на Металург, Младен Ракчевиќ, го напушти тимот на АЕК и денеска потпиша двегодишен договор со екипата на Констанца. “Среќен сум што доаѓам во клуб со...

читај повеќе >

АРОН ПАЛМАРСОН ПОТПИША ЗА ВЕСПРЕМ

03.06.2014

Екипата на Веспрем освои џекпот со потпишувањето на Исланѓанецот Арон Палмарсон, освојувачот на МВП наградата од фајналфор-турнирот во Лигата на шампионите. Еден од...

читај повеќе >

MИЛАДИН КОЗЛИНА, МАРКО ОНЕТО И ГЕРИ ЕЈЛЕРС СЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ НА БУНДЕСЛИГАШОТ МИНДЕН

25.04.2014

Левиот бек Миладин Козлина (31), по Металург и Вардар, заминува во Бундес-лигата и следните две сезони ќе настапува за екипата на Минден. Покрај него него, клубот се засили и со...

читај повеќе >

ЈЕРКО МАТУЛИЌ ДВЕ ГОДИНИ ВО ШАМБЕРИ

15.04.2014

Десното крило на Загреб, Јерко Матулиќ, потпиша двегодишен договор со екипата на Шамбери. Тој во Шамбери треба да го замени повредениот Цедрик Пати. Матулиќ има важечки...

читај повеќе >

НОВИ ТРАНСФЕРИ: МАЧКОВШЕК И ЛОСЕРТ ВО МОНПЕЛЈЕ

15.04.2014

Врие на трансфер-пазарот.  По Миклер, Омејер и Акамбре, средините ги сменија и Борут Мачковшек и Венио Лосерт. Според информациите, Борут Мачковшек (22) и Венио Лосерт (38)...

читај повеќе >

ТОП ТРАНСФЕРИ: ОМЕЈЕР И АКАМБРЕ НОВИ ЧЛЕНОВИ НА СУПЕР-ТИМОТ НА ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН.

15.04.2014

Според пишувањето на специјализираниот француски ракометен портал, Ханд Њуз, завршени се преговорите меѓу екипите на Монпелје и на Пари Сен Жермен околу преминувањето на...

читај повеќе >

ТРАНСФЕР: РОЛАНД МИКЛЕР ОД ПИК СЕГЕД ПРЕМИНА ВО ВЕСПРЕМ

15.04.2014

Репрезентативниот голман на Унгарија и еден од најдобрите голмани во светот, Роланд Миклер, конечно го направи тоа за што се зборува веќе неколку сезони - од Пик Сегед...

читај повеќе >