Топ Вести

РК Металург

(Видео) Халил Јагањац меѓу петте најголеми ѕвезди на СЕХА-лигата во сезона 2017/18

30.03.2018

На крајот на одлична сезона во СЕХА-лигата, во која стана најдобар стрелец на лигата, нашиот Халил Јагањац се закити со уште едно големо признание - избран е меѓу петте...

читај повеќе >

Сензационални резултати од првите осминафинални средби во Лигата на шампионите

25.03.2018

Со денешните две средби, комплетирани се првите натпревари од осминафиналната фаза воЛигата на шампионите. Општ впечаток е дека одамна во ова елитно натпреварување не се...

читај повеќе >

Комплетирани се првите плејоф и плејаут кола во првенството на Македонија. Резултати и табели

24.03.2018

Комплетирано е првото плејоф-коло во првенството на Македонија. Металург и Вардар беа убедливи против екипите на Тинекс Пролет и Охрид, додека битолската пресметка повторно...

читај повеќе >

(Видео) Филип Кузмановски е најдобар среден бек на СЕХА-лигата во месец март

24.03.2018

По завршувањето на натпреварите во месец март, што воедно стана и крај на регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата го одреди идеалниот тим на месец март. За...

читај повеќе >

Победнички почеток на Металург на плејоф-натпреварите

24.03.2018

Металург со победа ги почна натпреварите од плејофот на првенството на Македонија, откако во првото коло го совлада тимот на Тинекс Пролет, со резултат 35:26 (17:11). По почетното...

читај повеќе >

(Видео) Најдобрите пет одбрани во 18. коло на СЕХА-лигата

21.03.2018

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најдобри голмански одбрани на колото. Меѓу нив нема...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Јагањац во топ 5 голови на 18. коло на СЕХА-лигата

21.03.2018

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најубави голови на колото. Меѓу нив е и “бомбата“ на нашиот...

читај повеќе >

СЕХА-лигата ги одреди саатниците за престојните фајналфор-дуели

21.03.2018

СЕХА-лигата ги одреди саатниците за престојните фајналфор, кој ќе се игра од 13 до 15 април во Скопје. . Полуфинале: 13 април, 17.45 ч.:  ППД Загреб - Цеље ПЛ 13 април, 20.15 ч.:  Вардар...

читај повеќе >

Шампионската титула ќе се додели во Автокоманда

20.03.2018

Денешната ждрепка за плејоф-фазата во првенството на Македонија сакаше шампионската титула да се додели во Автокоманда и тоа во јуни месец. Имено, тогаш Металург и Вардар ќе...

читај повеќе >

(Видео) Голот на Анте Токиќ е прогласен за најубав на средбата Металург – Цеље ПЛ

19.03.2018

Металург вчера извојува извонредна победа против фаворизираниот тим на Цеље ПЛ, а еден од четирите гоа на Анте Токиќ е избран за најубав гол на...

читај повеќе >