Интервју

ВАНЧО ДИМОВСКИ: ЌЕ ТРЕБА ДА ИГРАМЕ НА МНОГУ ВИСОКО НИВО И ДУРИ И ДА ГИ НАДМИНЕМЕ НАШИТЕ РЕАЛНИ МОЖНОСТИ

11.01.2014

Еден ден пред заминувањето во Данска свое видување за претстојното првенство даде Ванчо Димовски, еден од најискусните во нашата репрезентација. Се наоѓаме пρед самиот...

читај повеќе >

РАЗГОВОР СО ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ, БЕК НА МЕТАЛУРГ, РАКОМЕТЕН РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ

04.01.2014

Текстот е преземен од дневникот “Нова Македонија“. Ус­пеш­на го­ди­на на ко­ја си­те тре­ба да би­де­ме гор­ди. Ми­на­та­та го­ди­на бе­ше на­ви­сти­на ус­пеш­на за...

читај повеќе >

РАДЕ МИЈАТОВИЌ: “ВО МАКЕДОНИЈА СМЕ КАКО ДОМА“

31.12.2013

Разговорот со Раде и со Марија излезе во новиот број на семејниот магазин “Ревита“, во “Нова Македонија“ Во својата меѓународна кариера Раде Мијатовиќ, голман во...

читај повеќе >

РЕНАТО ВУГРИНЕЦ: ДРЖАВЈАНСТВОТО Е ГОЛЕМА ЧЕСТ, НО И ГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ

16.12.2013

Интервјуто е преземено од дневникот “Нова Македонија“. Си­те до еден ќе го да­де­ме пос­лед­ни­от атом од си­ла­та за да стиг­не­ме до што по­до­бар плас­ман на...

читај повеќе >

И МЕТАЛУРГ ЈА КАЖА СВОЈАТА СТРАНА ОД ПРИКАЗНАТА ЗА ДЕРБИ НАТПРЕВАРИТЕ СО ВАРДАР ВО ЛШ

30.11.2013

Статијата е преземена од “Македонски спорт“ Претседателот на Металург изненаден од ставовите на Вардар по двата одиграни натпревари во Лигата на шампионите. Двете мега...

читај повеќе >

МЕГА ИНТЕРВЈУ. ЧЕРВАР: САМО ДОМАШНОТО “ПРОИЗВОДСТВО“ НА ИГРАЧИ НОСИ УСПЕХ НА ДОЛГ РОК

13.11.2013

Мегаинтервју со Лино Чевар. Преземено од “Капитал“. Што да се каже повеќе за Лино Червар, а што не е кажано милион пати до сега: мега успешен тренер, еден од најдобрите...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ПСЖ Е ФАВОРИТ, НО НИЕ ПОЗИТИВНО РАЗМИСЛУВАМЕ

24.09.2013

“За Пари Сен Жермен не треба да се трошат многу комплименти. Доволно е да се каже дека има годишен буџет од 15 милиони евра и дека во него играат ракометари, како што се еден...

читај повеќе >