Интервју

МЕГА ИНТЕРВЈУ. ЧЕРВАР: САМО ДОМАШНОТО “ПРОИЗВОДСТВО“ НА ИГРАЧИ НОСИ УСПЕХ НА ДОЛГ РОК

13.11.2013

Мегаинтервју со Лино Чевар. Преземено од “Капитал“. Што да се каже повеќе за Лино Червар, а што не е кажано милион пати до сега: мега успешен тренер, еден од најдобрите...

читај повеќе >

ЧЕРВАР: ПСЖ Е ФАВОРИТ, НО НИЕ ПОЗИТИВНО РАЗМИСЛУВАМЕ

24.09.2013

“За Пари Сен Жермен не треба да се трошат многу комплименти. Доволно е да се каже дека има годишен буџет од 15 милиони евра и дека во него играат ракометари, како што се еден...

читај повеќе >

СО ДОБРА ИГРА ЌЕ ЈА ОПРАВДАМ ДОВЕРБАТА НА ПУБЛИКАТА

19.08.2013

Својот квалитет и препознатлив стил на пожртвувана игра, како дел од екипата на Металург, Атман ги демонстрира на натпреварите на турнирот „Струга 2013“, каде што за три дена,...

читај повеќе >

ДАРКО СТАНИЌ ОДГОВОРИ НА ПРАШАЊАТА НА НАШИТЕ ФАНОВИ

20.05.2013

Во изминатиот период испративте голем број прашања до Дарко Станиќ. Одбравме пет, а Дарко одговори на нив. Петмината ги наградуваме со маичка на Станиќ. Јована Петровска: Со...

читај повеќе >

ВО МЕТАЛУРГ ЈУНИОР Е ИДНИНАТА НА МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ

17.05.2013

Normal 0 false false false MK X-NONE X-NONE Металург Јуниор оствари одличен резултат со пласманот во самата завршница на Купот на Македонија. Еден од...

читај повеќе >

РАКЧЕВИЌ: “ГО ИЗБРАВМЕ ПОТЕШКИОТ ПАТ ДО ТИТУЛАТА ВО МАКЕДОНСКИОТ РАКОМЕТ“

16.05.2013

Зад нас се настапите на Металург во елитната Лига на шампиони и во Регионалната СЕХА-лига. Генерално, сите во и околу клубот се задоволни од постигнатите резултати, но што...

читај повеќе >

ЛИНО ЧЕРВАР: ЛЕСНО ИЗЛЕГУВАМ НА КРАЈ СО ТОЈ ШТО МИСЛИ ДА МЕ ПОБЕДИ СО ТРЧАЊЕ

18.04.2013

Реномираниот ракометен портал Балкан-Хендбол објави опширно интервју со тренерот на Металург, Лино Червар. Интервјуто, кое навистина вреди да се прочита, го водеше главниот...

читај повеќе >

НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ ОДГОВОРИ НА ПРАШАЊАТА НА НАШИТЕ ФАНОВИ

17.04.2013

Стотици прашања адресирани до Наумче Мојсовски испратија нашите читатели во рамките на акцијата „Металург ве води на натпреварот со Киелце“. Имавме навистина тешка...

читај повеќе >

ВАСКО ШЕВАЉЕВИЌ: ЌЕ ПРОБАМЕ, ЌЕ ДАДЕМЕ СЀ ОД СЕБЕ, ПА НЕКА БИДЕ КАКО ЌЕ БИДЕ…

21.03.2013

Што знаете за македонскиот ракометен шампион Металург?  - Ги следам европските настапи на Металург, а се сеќавам и на неговите добри игри во текот на минатата сезона во...

читај повеќе >

ЗНАЕМЕ РЕЧИСИ СЕ ЗА МЕТАЛУРГ

11.03.2013

Металург извлече тежок противник во осминафиналето на Лигата на шампионите. Динамо Минск е извонреден колектив, проект на белорускиот ракомет, а воден е Сергеј Бебешко,...

читај повеќе >