Куп на Македонија

Сите суперлигаши обезбедија настап во осминафиналната фаза во Купот на Македонија. Резултати

26.02.2021

Заврши квалификациската фаза во Купот на Македонија. Видовме 16-ет пресметки на суперлигашки екипи против тимовите од Првата лига и во сите натпревари победи остварија...

читај повеќе >

Металург лесно се справи со тимот на Куманово

25.02.2021

Само дваесетина часа по враќањето од Виена, Металург мораше повторно на терен, за да одигра натпревар од квалификациското коло во Купот на Македонија, против прволигашот...

читај повеќе >

Металург против МРК Куманово во првото коло на националниот Куп

15.02.2021

Денеска, во просториите на РФМ, беа одредени паровите за првото коло во националниот Куп. Во ова коло ќе гледаме пресметки меѓу суперлигашите и тимовите од Првата македонска...

читај повеќе >

Купот на Македонија ќе се игра во нов формат

10.02.2021

Сезонава сите суперлигаши, вклучувајќи ги и Вардар и Еурофарм Пелистер, ќе мора да одиграат еден натпревар повеќе во рамките на квалификациите за Купот на Македонија, поради...

читај повеќе >

Металург во првиот шешир за ждрепката за четврт-финалната фаза на Купот на Македонија

04.03.2020

Актуелниот победник на Купот на Македонија, Металург, е сместен во првиот шешир за ждрепката за четврт-финалната фаза, заедно со Вардар, Еурофарм Пелистер и Охрид. Изгледот...

читај повеќе >

Дамир Стојановиќ: Ни недостигаше малку повеќе борбеност

19.09.2019

Новиот тренер на Металург, Дамир Стојановиќ, за првпат го предводеше својот тим во една пресметка со Вардар. Металург ја загуби средбата, но не се посрамоти. Тренерот на...

читај повеќе >

Марио Танкоски: Допрва ќе видите добри игри на Металург

19.09.2019

Металург минимално ја изгуби средбата за Суперкупот на Македонија. Подобри од нас и овојпат, како и во минатата година, беа ракометарите на Вардар. Но, Металург пружи силен...

читај повеќе >

Металург не успеа уште еднаш да го изненади Вардар

19.09.2019

По неколку месеци од последното соочување, кога Металург  го освои националниот Куп, салата во Куманово одново ги нагости екипите на Вардар и на Металург, овој пат во битката...

читај повеќе >

Утре се игра Суперкупот на Македонија

17.09.2019

Утре во Куманово се игра третото издание на Суперкупот на Македонија. На за нас среќниот терен во Куманово, каде пред неколку месеци го освоивме Купот на Македонија, ќе се...

читај повеќе >

Следната среда, Металург и Вардар ќе се соочат во Суперкупот на Македонија

10.09.2019

Закажан е натпреварот за Суперкупот на Македонија. Металург, како победник на националниот Куп, и Вардар, како шампион на Македонија, ќе се соочат в среда, 18 септември. Овој...

читај повеќе >