Куп на Македонија

Промена на термините за Ф4-турнирите во Купот на Македонија

29.04.2021

По добиенот допис од МТВ за обезбедување на термини за ТВ преноси од натпреварите за Купот на Македонија, и во согласност со клубовите учесници на Ф4 турнирот за мажи и за...

читај повеќе >

Автокоманда домаќин на завршните турнири во Купот на Македонија

27.04.2021

Во просториите на РФМ денеска се извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија, во машка и во женска конкуренција. Кај мажите на Ф4 турнирот ќе настапат екипите на...

читај повеќе >

Металург убедливо го совлада Работнички и обезбеди настап на Ф4 во Купот на Македонија

20.04.2021

Актуелниот освојувач на Купот на Македонија, Металург, денеска ја одигра финалната средба од својата четврт-финална група во националниот Куп во која убедливо го совлада...

читај повеќе >

Металург уште еднаш го совлада Е.Пелистер 2 и е на чекор од завршницата во Купот

31.03.2021

Металург е на добар пат дефинитивно да ја надмине резултатската криза. Денеска, во рамките на четврт-финалната група во Купот на Македонија, втор пат за само четири дена, го...

читај повеќе >

Извлечени се четврт-финалните групи во Купот на Македонија

18.03.2021

Денеска во просториите на РФМ се извлечени четврт-финалните групи во националниот Куп. Веднаш се одредени и двојките во рамките на групите. Металург е дел од групата “А“,...

читај повеќе >

Сите суперлигаши обезбедија настап во осминафиналната фаза во Купот на Македонија. Резултати

26.02.2021

Заврши квалификациската фаза во Купот на Македонија. Видовме 16-ет пресметки на суперлигашки екипи против тимовите од Првата лига и во сите натпревари победи остварија...

читај повеќе >

Металург лесно се справи со тимот на Куманово

25.02.2021

Само дваесетина часа по враќањето од Виена, Металург мораше повторно на терен, за да одигра натпревар од квалификациското коло во Купот на Македонија, против прволигашот...

читај повеќе >

Металург против МРК Куманово во првото коло на националниот Куп

15.02.2021

Денеска, во просториите на РФМ, беа одредени паровите за првото коло во националниот Куп. Во ова коло ќе гледаме пресметки меѓу суперлигашите и тимовите од Првата македонска...

читај повеќе >

Купот на Македонија ќе се игра во нов формат

10.02.2021

Сезонава сите суперлигаши, вклучувајќи ги и Вардар и Еурофарм Пелистер, ќе мора да одиграат еден натпревар повеќе во рамките на квалификациите за Купот на Македонија, поради...

читај повеќе >

Металург во првиот шешир за ждрепката за четврт-финалната фаза на Купот на Македонија

04.03.2020

Актуелниот победник на Купот на Македонија, Металург, е сместен во првиот шешир за ждрепката за четврт-финалната фаза, заедно со Вардар, Еурофарм Пелистер и Охрид. Изгледот...

читај повеќе >