Куп на Македонија

Утре во Автокоманда се игра осмина-финалето од Купот на Македонија

18.04.2019

Утре во Автокоманда ќе се одиграат натпреварите од втората осмина-финална група во Купот на Македонија. Групата ја сочинуваат екипите на Металург, Тинекс Пролет, Радовиш и...

читај повеќе >

Комплетни резултати од осминафиналната фаза во Купот на Македонија

25.02.2019

Викендов се одиграни натпреварите во осминафиналето на Купот на Македонија. Нашиот претставник во оваа фаза, тимот на Металург 2, со победите над Македонија Ѓ.П. и над Весна...

читај повеќе >

Металург 2 обезбеди четврт-финале во националниот Куп

24.02.2019

Со денешната победа против екипата на Весна Акумулатори, во финалето на осминафиналната група 1, ракометарите на Металург 2 обезбедија настап во четврт-финалето на...

читај повеќе >

Преку пенал-рулетот, Металург 2 обезбеди финале во групата 1 од Купот на Македонија

23.02.2019

Денеска се играа полуфиналните натпревари во осминафиналната фаза во Купот на Македонија. Во групата 1, екипата на Металург 2 го совлада тимот на Македонија Ѓ.П. и обезбеди...

читај повеќе >

Денеска и утре се игра осминафиналето на македонскиот Куп

23.02.2019

Овој викенд се игра осминафиналната фаза во македонскиот национален Куп. Во ова фаза Металург е слободен, но обврски има нашиот Металург 2. Се играат четири групи, а во...

читај повеќе >

Вардар е старо-новиот освојувач на националниот Суперкуп

18.08.2018

Натпреварот за Суперкупот на Македонија, што се одигра во Струга, заврши со убедлива победа на Вардар, со резултат 33:24 (16:10). Овој резултат е очекуван, бидејќи Вардар реално има...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Му дадовме достоен отпор на Вардар

19.05.2018

Тренерот на Металург Александар Јовиќ остана задоволен од играта на Металург на финалната средба со Вардар: “Му дадовме достоен отпор на Вардар и на моменти игравме одлично...

читај повеќе >

Томовски најдобар голман, а Кузмановски и Јагањац најдобри стрелци на завршницата во Купот

19.05.2018

Тројца млади ракометари ма Металург заслужено ги добија своите признанија за оствареното на фајналфорот во Купот на Македонија. Нашиот голман Мартин Томовски е прогласен...

читај повеќе >

Жилав отпор на Металург во финалето на Купот на Македонија

19.05.2018

Вардар очекувано го освои пехарот наменет за победникот во Купот на Македонија, но Металург се покажа како достоен противник, кој, ако игра со срце, е единствен тим во нашата...

читај повеќе >

Металург брзо го “смири“ амбициозниот Еурофарм Работник

18.05.2018

Металург е вториот финалист во Купот на Македонија, откако вечерва го совлада тимот на Еурофарм Работник, со убедливи 28:21 (15:11). Имајќи го в предвид резултатот од...

читај повеќе >