Куп на Македонија

Металург во полуфиналето во Купот на Македонија ќе се сретне со екипата на Бутел

03.05.2019

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција. Фајналфор-турнирот во машка и женска...

читај повеќе >

Комплетни резултати од осмина-финалната фаза во Купот на Македонија

21.04.2019

Со денешниот финален натпревар од групата 4, заврши осмина-финалната фаза во Купот на Македонија. . Резултати: Група 1: Полуфинале 1:  Астраион – Вардар Јуниор  22:34...

читај повеќе >

Десеткуваниот Металург 2 ја измачи Струга

21.04.2019

Цели 40 минути не се даваше младиот тим на Металург 2 на осмина-финалниот Куп-натпревар против суперлигашот Струга. Иако настапивме со крајно десеткуван тим, без дури шестмина...

читај повеќе >

Металург преку Пролет обезбеди полуфинале во Купот на Македонија

20.04.2019

Металург вечерва го доби финалниот натпревар од групата 2 во Купот на Македонија. Овој натпревар се одигра во Автокоманда, а наш противник беше екипата на Тинекс Пролет....

читај повеќе >

Металург го надигра Јуниор и обезбеди утрешно финале

19.04.2019

Во Автокоманда денеска се одиграа осмина-финалните натпревари од втората група во Купот на Македонија. Металург за противник ја имаше екипата на Јуниор Кисела Вода, која...

читај повеќе >

Утре во Автокоманда се игра осмина-финалето од Купот на Македонија

18.04.2019

Утре во Автокоманда ќе се одиграат натпреварите од втората осмина-финална група во Купот на Македонија. Групата ја сочинуваат екипите на Металург, Тинекс Пролет, Радовиш и...

читај повеќе >

Комплетни резултати од осминафиналната фаза во Купот на Македонија

25.02.2019

Викендов се одиграни натпреварите во осминафиналето на Купот на Македонија. Нашиот претставник во оваа фаза, тимот на Металург 2, со победите над Македонија Ѓ.П. и над Весна...

читај повеќе >

Металург 2 обезбеди четврт-финале во националниот Куп

24.02.2019

Со денешната победа против екипата на Весна Акумулатори, во финалето на осминафиналната група 1, ракометарите на Металург 2 обезбедија настап во четврт-финалето на...

читај повеќе >

Преку пенал-рулетот, Металург 2 обезбеди финале во групата 1 од Купот на Македонија

23.02.2019

Денеска се играа полуфиналните натпревари во осминафиналната фаза во Купот на Македонија. Во групата 1, екипата на Металург 2 го совлада тимот на Македонија Ѓ.П. и обезбеди...

читај повеќе >

Денеска и утре се игра осминафиналето на македонскиот Куп

23.02.2019

Овој викенд се игра осминафиналната фаза во македонскиот национален Куп. Во ова фаза Металург е слободен, но обврски има нашиот Металург 2. Се играат четири групи, а во...

читај повеќе >