Куп на Македонија

Металург, Е.Работник и Пелистер обезбедија фајналфор во Купот на Македонија. Сите резултати

22.04.2018

Претстојниот фајналфор во Купот на Македонија, кој ќе се игра на 19 и на 20 мај, ќе претставува пресметка меѓу две екипи од Скопје и од Битола, откако денеска Пелистер обезбеди...

читај повеќе >

Металург обезбеди настап во завршницата на Купот на Македонија

22.04.2018

Металург ја совлада екипата на Тинекс Пролет и ќе настапи на фајналфорот во Купот на Македонија. Нашите ракометари денеска славеа со резултат 29:24 (13:11). Овие две екипи се...

читај повеќе >

Металург обезбеди финале во 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија

20.04.2018

Металург вечерва го совлада тимот на Вардар Јуниор и обезбеди финале во 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија, каде утре за противник ќе ја има екипата на Тинекс...

читај повеќе >

Утре во Автокоманда се игра четврт-финалето во Купот на Македонија

19.04.2018

Утре и задутре во Автокоманда се играат натпреварите од четвртата четврт-финална група во Купот на Македонија. Учествуваат екипите на Металург, Тинекс Пролет, Вардар...

читај повеќе >

Двојна пресметка на Металург и на Вардар во четврт-финалните групи на Купот на Македонија

04.04.2018

Во просториите на РФМ денеска се извлечени четврт-финалните групи во Купот на Македонија. Металург, заедно со Вардар, со Пелистер и со Еурофарм Работник, се смести во групата...

читај повеќе >

Куп на Македонија: Познати се сите четврт-финалисти

28.02.2018

По турнирите одиграни во изминатиот викенд, станаа познати сите четврт-финалисти во Купот на Македонија, кои понатаму, поделени во четири групи, ќе се борат за пласман на...

читај повеќе >

(Видео) Червар: Кому му пречат нашата работа и напредок

22.05.2017

Избраниците на Лино Червар беа на чекор од уште една сензација сезонава, по онаа од пред месец и половина, кога во Автокоманда го нокаутираа Вардар со 29-26 во првиот...

читај повеќе >

Одличниот Металург беше на чекор од победа над Вардар

20.05.2017

Полуфиналната куп-средба меѓу Металург и Вардар мина во драматична и крајно рамноправна борба во која двете екипи имаа по едно полувреме и подеднаква шанса за победа. Сепак,...

читај повеќе >

Познати се термините за Ф4 турнирот во Купот на Македонија

16.05.2017

РФМ и Еурофарм Работник, како соорганизатори на турнирот, ги објавија термините за завршницата на 25. ракометен Куп на Македонија, кој ќе се одржи во...

читај повеќе >

Металург и Вардар ќе се соочат уште во полуфиналето на Купот на Македонија

11.05.2017

Денешната ждрепка што беше извршена во просториите на РФМ ги даде полуфиналните двојки во Купот на Македонија. Ждрепката сакаше главните фаворити, Металург и Вардар, да се...

читај повеќе >