Куп на Македонија

Утре стартуваат натпреварите во Купот на Македонија

17.05.2018

Утре во Битола, во салата Младост, почнуваат натпреварите во Купот на Македонија. Во полуфиналето ќе видиме две пресметки меѓу екипите од Скопје и од Битола: 18 мај, 16.30...

читај повеќе >

Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

09.05.2018

Денеска во просториите на РФМ извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија. Фајналфор-турнирот дефинитивно ќе се игра во Битола, на 18 и на 19 мај, а ко-домаќини се...

читај повеќе >

Вардар е последниот учесник на фајналфорот во Купот на Македонија

08.05.2018

Поради обврските во Лигата на шампионите, четврт-финалната група 1, чиј домаќин беше екипата на Вардар, своите натпревари ги одигра вчера. Сосема очекувано, победник на...

читај повеќе >

Очекуван пораз на Металург 2 во куп-натпреварот против Вардар

07.05.2018

Поради обврските на Вардар во Лигата на шампионите, дури денеска се играат натпреварите од првата четврт-финална група во Купот на Македонија. Во првиот натпревар младиот...

читај повеќе >

Металург, Е.Работник и Пелистер обезбедија фајналфор во Купот на Македонија. Сите резултати

22.04.2018

Претстојниот фајналфор во Купот на Македонија, кој ќе се игра на 19 и на 20 мај, ќе претставува пресметка меѓу две екипи од Скопје и од Битола, откако денеска Пелистер обезбеди...

читај повеќе >

Металург обезбеди настап во завршницата на Купот на Македонија

22.04.2018

Металург ја совлада екипата на Тинекс Пролет и ќе настапи на фајналфорот во Купот на Македонија. Нашите ракометари денеска славеа со резултат 29:24 (13:11). Овие две екипи се...

читај повеќе >

Металург обезбеди финале во 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија

20.04.2018

Металург вечерва го совлада тимот на Вардар Јуниор и обезбеди финале во 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија, каде утре за противник ќе ја има екипата на Тинекс...

читај повеќе >

Утре во Автокоманда се игра четврт-финалето во Купот на Македонија

19.04.2018

Утре и задутре во Автокоманда се играат натпреварите од четвртата четврт-финална група во Купот на Македонија. Учествуваат екипите на Металург, Тинекс Пролет, Вардар...

читај повеќе >

Двојна пресметка на Металург и на Вардар во четврт-финалните групи на Купот на Македонија

04.04.2018

Во просториите на РФМ денеска се извлечени четврт-финалните групи во Купот на Македонија. Металург, заедно со Вардар, со Пелистер и со Еурофарм Работник, се смести во групата...

читај повеќе >

Куп на Македонија: Познати се сите четврт-финалисти

28.02.2018

По турнирите одиграни во изминатиот викенд, станаа познати сите четврт-финалисти во Купот на Македонија, кои понатаму, поделени во четири групи, ќе се борат за пласман на...

читај повеќе >