Куп на Македонија

(Видео) Червар: Кому му пречат нашата работа и напредок

22.05.2017

Избраниците на Лино Червар беа на чекор од уште една сензација сезонава, по онаа од пред месец и половина, кога во Автокоманда го нокаутираа Вардар со 29-26 во првиот...

читај повеќе >

Одличниот Металург беше на чекор од победа над Вардар

20.05.2017

Полуфиналната куп-средба меѓу Металург и Вардар мина во драматична и крајно рамноправна борба во која двете екипи имаа по едно полувреме и подеднаква шанса за победа. Сепак,...

читај повеќе >

Познати се термините за Ф4 турнирот во Купот на Македонија

16.05.2017

РФМ и Еурофарм Работник, како соорганизатори на турнирот, ги објавија термините за завршницата на 25. ракометен Куп на Македонија, кој ќе се одржи во...

читај повеќе >

Металург и Вардар ќе се соочат уште во полуфиналето на Купот на Македонија

11.05.2017

Денешната ждрепка што беше извршена во просториите на РФМ ги даде полуфиналните двојки во Купот на Македонија. Ждрепката сакаше главните фаворити, Металург и Вардар, да се...

читај повеќе >

Познати се тројца учесници во фајналфорот на Купот на Македонија

24.04.2017

Во изминатите неколку дена се одиграни четврт-финалните турнири во Купот на Македонија. Завршени се борбите во групите 1,2 и 3 и познати се тројца учесници во фајналфорот на...

читај повеќе >

Металург обезбеди настап на фајналфорот во Купот на Македонија

22.04.2017

Металург прв обезбеди настап на фајналфорот во Купот на Македонија, откако денеска го совлада Прилеп во финалето на четврт-финалната група 1. Металург славеше со убедливи 11...

читај повеќе >

Металург е финалист на четврт-финалната група 1 во Купот на Македонија

21.04.2017

Металург обезбеди настап во финалето на четврт-финалната група 1 во Купот на Македонија, откако вечерва го совлада тимот на Тинекс Пролет со високи 36:18 (18:8). Металург ја...

читај повеќе >

Извлечени се четврт-финалните групи и двојки за Купот на Македонија

12.04.2017

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на четврт-финалните групи во Купот на Македонија во машка конкуренција и четврт-финалните двојки во женска...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ЗАГУБИ ФИНАЛНАТА СРЕДБА ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

15.05.2016

Вардар победи со се чини превисоки седум гола разлика, бидејќи Металург во голем дел од натпреварот беше рамноправен противник, а во првите десетина минути и подобар. Сепак,...

читај повеќе >

Металург очекувано обезбеди ново финале во Купот на Македонија

13.05.2016

Металург ја совлада екипата на Вардар Јуниор и обезбеди нов настап во финалето на Купот на Македонија. Металург победи со резултат 30:28 (19:16), потешко од очекуваното, но сепак...

читај повеќе >