Куп на Македонија

Металург обезбеди настап на фајналфорот во Купот на Македонија

22.04.2017

Металург прв обезбеди настап на фајналфорот во Купот на Македонија, откако денеска го совлада Прилеп во финалето на четврт-финалната група 1. Металург славеше со убедливи 11...

читај повеќе >

Металург е финалист на четврт-финалната група 1 во Купот на Македонија

21.04.2017

Металург обезбеди настап во финалето на четврт-финалната група 1 во Купот на Македонија, откако вечерва го совлада тимот на Тинекс Пролет со високи 36:18 (18:8). Металург ја...

читај повеќе >

Извлечени се четврт-финалните групи и двојки за Купот на Македонија

12.04.2017

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на четврт-финалните групи во Купот на Македонија во машка конкуренција и четврт-финалните двојки во женска...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ЗАГУБИ ФИНАЛНАТА СРЕДБА ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

15.05.2016

Вардар победи со се чини превисоки седум гола разлика, бидејќи Металург во голем дел од натпреварот беше рамноправен противник, а во првите десетина минути и подобар. Сепак,...

читај повеќе >

Металург очекувано обезбеди ново финале во Купот на Македонија

13.05.2016

Металург ја совлада екипата на Вардар Јуниор и обезбеди нов настап во финалето на Купот на Македонија. Металург победи со резултат 30:28 (19:16), потешко од очекуваното, но сепак...

читај повеќе >

Машкиот Куп во Охрид, женскиот Куп во Автокоманда

06.05.2016

Откако неделава беа извлечени полуфиналните двојки од Завршните турнири во Купот на Македонија 2016 во машка и женска конкуренција, денеска Ракометната Федерација на...

читај повеќе >

Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

04.05.2016

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето за полуфиналните двојки за Куп натпреварувањето во машка и женска конкуренција. Завршницата од машкиот Куп ќе се одигра...

читај повеќе >

Металург обезбеди фајналфор во Купот на Македонија

23.04.2016

Металург го совлада Радовиш во финалето на 4-тата четврт-финална група од Купот на Македонија и обезбеди настап на фајналфорот во Купот на Македонија. Металург победи со...

читај повеќе >

Металург 2 финалист во 2. четврт-финална група во Купот на Македонија

23.04.2016

Екипата на Металург 2 обезбеди настап во финалето на втората четврт-финална група во Купот на Македонија, каде ќе се сретне со главниот претендент за освојување на Купот,...

читај повеќе >

ЖЕСТОКИОТ ОТПОР НА МЕТАЛУРГ СЕПАК НЕДОВОЛЕН ЗА ТРОФЕЈ

17.05.2015

Металург жестоко му се спротивстави на Вардар, но и тој напор не беше доволен за титула во Купот на Македонија. Вардар беше голем фаворит пред почетокот на средбата и таа...

читај повеќе >