Куп на Македонија

ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

14.05.2014

Во просториите на РФМ денеска се извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија. Финалниот турнир ќе се одржи овој викенд во Охрид, а полуфиналните двојки...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО ПОБЕДИ ПЕЛИСТЕР И СЕ ПЛАСИРА НА ЗАВРШНИОТ ТУРНИР НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

12.05.2014

Денеска во “Автокоманда“ се одигра заостанатиот куп-натпревар во кој Металург го совлада тимот на Пелистер 08 и се пласира на финалниот турнир, кој следниот викенд ќе се...

читај повеќе >

ФОТО: ЈЕХОНА “ПОТОПЕНА“ ВО АВТОКОМАНДА

21.04.2014

Денеска во “Автокоманда“ се одигра осминафиналниот натпревар од Купот на Македонија, меѓу екипите на Металург и Јехона од Гостивар. Иако настапивме без нашите ударни...

читај повеќе >

ОДРЕДЕНИ СЕ ОСМИНАФИНАЛНИТЕ ГРУПИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

15.04.2014

Денеска се извлечени четирите осминафинални групи во Купот на Македонија. За нас интересни се групите 1 и 4 во кои ќе настапат нашите екипи, Металург Јуниор и РК Металург. Во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ОСВОИ СВОЈАТА ПЕТТА КУП-ТИТУЛА

19.05.2013

Металург вечерва ја освои својата петта титула во Купот на Македонија. Капитенот на Металург, Ванчо Димовски, го крена победничкиот пехар, кој по едногодишно отсуство се...

читај повеќе >

ЧЕСЕН ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ ЈУНИОР

19.05.2013

Долго време бевме блиску до братско финале, Металург - Металург Јуниор. Во поголемиот дел од првото полувреме нашите млади надежи беа подобри од третата по квалитет екипа во...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НА ЧЕКОР ДО ТРОФЕЈ

18.05.2013

По денешната блескава победа над екипата на Вардар ПРО, Металург утре ќе атакува на пехарот во Купот на Македонија. Денешниот натпревар покажа зошто средбите меѓу...

читај повеќе >

ПОЗНАТА Е САТНИЦАТА НА ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

14.05.2013

Објавена е сатницата на завршниот турнир во Купот на Македонија. Сабота, 18 мај: Полуфинални натпревари: 18 часот:  РК Вардар ПРО - РК Металург 20 часот:  РК Металург Јуниор - РК...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ И ВАРДАР ПРО ЌЕ СЕ СООЧАТ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

10.05.2013

Денеска се и извлечени полуфиналните двојки во купот на Македонија. Лутите ривали, екипите на Металург и на Вардар ПРО, ќе се соочат уште во полуфиналето. Само еден од нив ќе...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ ПЛАСИРА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

02.05.2013

Металург е последниот полуфиналист во Купот на Македонија. По победата над екипата на Тинекс Пролет, Металург им се приклучи на екипите на Вардар ПРО, Металург Јуниор и на...

читај повеќе >