Куп на Македонија

МЕТАЛУРГ НА ЧЕКОР ДО ТРОФЕЈ

18.05.2013

По денешната блескава победа над екипата на Вардар ПРО, Металург утре ќе атакува на пехарот во Купот на Македонија. Денешниот натпревар покажа зошто средбите меѓу...

читај повеќе >

ПОЗНАТА Е САТНИЦАТА НА ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

14.05.2013

Објавена е сатницата на завршниот турнир во Купот на Македонија. Сабота, 18 мај: Полуфинални натпревари: 18 часот:  РК Вардар ПРО - РК Металург 20 часот:  РК Металург Јуниор - РК...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ И ВАРДАР ПРО ЌЕ СЕ СООЧАТ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

10.05.2013

Денеска се и извлечени полуфиналните двојки во купот на Македонија. Лутите ривали, екипите на Металург и на Вардар ПРО, ќе се соочат уште во полуфиналето. Само еден од нив ќе...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ СЕ ПЛАСИРА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

02.05.2013

Металург е последниот полуфиналист во Купот на Македонија. По победата над екипата на Тинекс Пролет, Металург им се приклучи на екипите на Вардар ПРО, Металург Јуниор и на...

читај повеќе >

ПОЛЕТНИОТ ЈУНИОР ГО ПРЕГАЗИ КУМАНОВО

29.04.2013

Вистинска лекција по ракомет му одржаа младите ракометари на Металург Јуниор на фаворизираниот тим на Куманово. Со своето најдобро издание оваа година, нашите млади...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР СЕ ПЛАСИРА ВО ФИНАЛЕТО НА ОСМИНАФИНАЛНАТА ГРУПА 4 ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

27.04.2013

Normal 0 false false false MK X-NONE X-NONE Во салата „Автокоманда“ денеска се одиграа...

читај повеќе >

УТРЕ ВО “АВТОКОМАНДА“ СЕ ИГРА ОСМИНАФИНАЛЕТО ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

26.04.2013

Металург Јуниор е  домаќин на осминафиналното натпреварување во Купот на Македонија, група 4. Распоред: Сабота, 27 април: 15.00  РК Куманово - РК Драчево  (полуфинале 1) 17.00  РК...

читај повеќе >

ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ОСМИНАФИНАЛНИТЕ ГРУПИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

09.04.2013

Денеска се извлечени осминафиналните групи во Купот на Македонија. Победниците од секоја група одат во полуфиналната фаза. Група 1: 1. РК Струга 2. РК Металург 3. РК Вардар...

читај повеќе >

ЗАВРШИ ПОБЕДНИЧКАТА СЕРИЈА НА МЕТАЛУРГ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА.

20.05.2012

По тригодишниот престој во “Автокоманда“, победничкиот пехар за Купот на Македонија се сели во “Кале“. Металург загуби а Вардар ПРО се закити со нова титула. Победата на...

читај повеќе >

КУМАНОВО НЕМОЌНО ПРЕД ГОЛОТ НА МЕТАЛУРГ

18.05.2012

Зачудувачки лесна победа извојува Металург на полуфиналната средба против третата по квалитет екипа во македонскиот ракомет, Куманово. Имајќи ги за репер двете средби кои...

читај повеќе >