Куп на Македонија

ПОЛЕТНИОТ ЈУНИОР ГО ПРЕГАЗИ КУМАНОВО

29.04.2013

Вистинска лекција по ракомет му одржаа младите ракометари на Металург Јуниор на фаворизираниот тим на Куманово. Со своето најдобро издание оваа година, нашите млади...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР СЕ ПЛАСИРА ВО ФИНАЛЕТО НА ОСМИНАФИНАЛНАТА ГРУПА 4 ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

27.04.2013

Normal 0 false false false MK X-NONE X-NONE Во салата „Автокоманда“ денеска се одиграа...

читај повеќе >

УТРЕ ВО “АВТОКОМАНДА“ СЕ ИГРА ОСМИНАФИНАЛЕТО ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

26.04.2013

Металург Јуниор е  домаќин на осминафиналното натпреварување во Купот на Македонија, група 4. Распоред: Сабота, 27 април: 15.00  РК Куманово - РК Драчево  (полуфинале 1) 17.00  РК...

читај повеќе >

ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ОСМИНАФИНАЛНИТЕ ГРУПИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

09.04.2013

Денеска се извлечени осминафиналните групи во Купот на Македонија. Победниците од секоја група одат во полуфиналната фаза. Група 1: 1. РК Струга 2. РК Металург 3. РК Вардар...

читај повеќе >

ЗАВРШИ ПОБЕДНИЧКАТА СЕРИЈА НА МЕТАЛУРГ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА.

20.05.2012

По тригодишниот престој во “Автокоманда“, победничкиот пехар за Купот на Македонија се сели во “Кале“. Металург загуби а Вардар ПРО се закити со нова титула. Победата на...

читај повеќе >

КУМАНОВО НЕМОЌНО ПРЕД ГОЛОТ НА МЕТАЛУРГ

18.05.2012

Зачудувачки лесна победа извојува Металург на полуфиналната средба против третата по квалитет екипа во македонскиот ракомет, Куманово. Имајќи ги за репер двете средби кои...

читај повеќе >

КУПОТ Е НАШ

16.05.2011

РК Металург е освојувач на Купот на Македонија за 2011 година. Ова е трета, една по друго, а четврта вкупно, титула во Купот на нашата земја. Во финалето е победена екипата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО СОПРЕ ВАРДАР ПРО ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

14.05.2011

Четвртиот меѓусебен натпревар, меѓу Металург и Вардар, не донесе ништо ново. Металург прокнижи уште една победа, Вардар уште еднаш ја наведна главата. Двете екипи, во...

читај повеќе >

КУП НА МАКЕДОНИЈА ЗА МАЖИ, ПОЛУФИНАЛЕ И ФИНАЛЕ

11.05.2011

РК ПЕЛИСТЕР 08 ОРГАНИЗАТОР НА 1/2 ФИНАЛЕ И ФИНАЛЕ НА КУП НА МАКЕДОНИЈА – МАЖИ 1/2 финале - 14.05.2011 (сабота)  сала Младост-Битола ТВ-пренос А1 РК ПЕЛИСТЕР 08 - РК БОРЕЦ  17:15 ч. РК...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА 1/8 ФИНАЛЕ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА, ГРУПА 2

09.04.2011

Со победата над екипата на Младост 09, РК Металург стана победник во 2-та група од 1/8 финале на Купот на Македонија. Вечерниот натпревар се претвори во поединечни егзибиции на...

читај повеќе >