Куп на Македонија

КУПОТ Е НАШ

16.05.2011

РК Металург е освојувач на Купот на Македонија за 2011 година. Ова е трета, една по друго, а четврта вкупно, титула во Купот на нашата земја. Во финалето е победена екипата на...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ГО СОПРЕ ВАРДАР ПРО ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

14.05.2011

Четвртиот меѓусебен натпревар, меѓу Металург и Вардар, не донесе ништо ново. Металург прокнижи уште една победа, Вардар уште еднаш ја наведна главата. Двете екипи, во...

читај повеќе >

КУП НА МАКЕДОНИЈА ЗА МАЖИ, ПОЛУФИНАЛЕ И ФИНАЛЕ

11.05.2011

РК ПЕЛИСТЕР 08 ОРГАНИЗАТОР НА 1/2 ФИНАЛЕ И ФИНАЛЕ НА КУП НА МАКЕДОНИЈА – МАЖИ 1/2 финале - 14.05.2011 (сабота)  сала Младост-Битола ТВ-пренос А1 РК ПЕЛИСТЕР 08 - РК БОРЕЦ  17:15 ч. РК...

читај повеќе >

РК МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА 1/8 ФИНАЛЕ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА, ГРУПА 2

09.04.2011

Со победата над екипата на Младост 09, РК Металург стана победник во 2-та група од 1/8 финале на Купот на Македонија. Вечерниот натпревар се претвори во поединечни егзибиции на...

читај повеќе >

КУП НА МАКЕДОНИЈА: РК МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ТИМОТ НА ТИНЕКС ПРОЛЕТ

09.04.2011

РК Металург ја совлада главната пречка во 1/8 финалната група, тимот на РК Тинекс Пролет, и ќе игра во финалниот натпревар од оваа група, против победникот од дуелот помеѓу РК...

читај повеќе >

ОСМИНА ФИНАЛЕ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

30.03.2011

Денес, во просториите на РФМ, е извршено жребување за 1/8 финале на Купот на Македонија, за мажи. РК Металург е извлечен во втората група, заедно со екипите на Тинекс Пролет,...

читај повеќе >