Лига на Шампиони

Металург со подготовките ќе почне в понеделник

08.01.2021

По двонеделна пауза, в понеделник, 11 јануари, стартуваат подготовките на Металург за вториот дел од сезоната. Ракометарите ќе тренираат во Автокоманда, а за почеток тренерот...

читај повеќе >

Моментална табела во групата “А“ од Лига Европа

23.12.2020

Металург вечерва го одигра третиот натпревар, прв на домашен паркет, во групната фаза од Лига Европа и го освои својот прв бод. До крајот на групната фаза имаме уште седум...

читај повеќе >

Петер Екл: Металург имаше тешка седмица, но одигра одличен натпревар

23.12.2020

И австриските претставници, тренерот Петер Екл и бекот Лукас Хутечек, на прес-конференцијата по натпреварот беа задоволни од освоениот бод, а го пофалија и Металург, со оглед...

читај повеќе >

Оливер Димитриоски: Горд сум на играчите, бидејќи ветија и дадоа се од себе

22.12.2020

По натпреварот со Фиверс се одржа редовната прес-конференција. Нашите претставници, тренерот Оливер Димитриоски и голманот Даниел Ѓорѓески, беа задоволни од играта и од...

читај повеќе >

Металург испушти победа, но го освои првиот бод во Лига Европа

22.12.2020

Денешната средба од четвртото коло на групната фаза во Лига Европа, меѓу Металург и австриски Фиверс, заврши со поделба на бодовите, иако и двата тима имаа свои можности за...

читај повеќе >

Познати се составите со кои Металург и Фиверс ќе ја одиграат денешната средба

22.12.2020

Станаа познати составите со кои Металург и Фиверс ќе ја одиграат денешната средба од четвртото коло на групната фаза на Лига Европа. Оваа средба требаше да се одигра на 24...

читај повеќе >

Судии од Црна Гора ќе го водат денешниот натпревар меѓу Металург и Фиверс во Лига Европа

22.12.2020

Денеска конечно ќе се одигра одложениот натпревар од четвртото коло на групната фаза на Лига Европа, меѓу Металург и екипата на Фиверс од Австрија. Средбата требаше да се...

читај повеќе >

Сите тестови негативни, Металург вечерва на мегдан со Фиверс

22.12.2020

Вчерашното тестирање на нашите ракометари и на стручниот штаб покажа негативни резултати и Металург е подготвен за вечерашниот дуел со екипата на Фиверс, одложениот...

читај повеќе >

Резултати од некомплетното шесто коло на Лига Европа. Табели

09.12.2020

Вчера на терените низ Европа е одиграно некомплетното шесто коло од групната фаза на Лига Европа. Од предвидените 12 средби се одиграни 10, додека преостанатите две, меѓу кои и...

читај повеќе >

Денеска се игра некомплетното шесто коло на Лига Европа

08.12.2020

Денеска се игра некомплетното шесто коло во групната фаза на Лига Европа, кое е последно за оваа година, иако до крајот на 2020 година ќе се одиграат и уште неколку поединечни...

читај повеќе >