Лига на Шампиони

Денеска почнува 3. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

26.09.2018

Со денешните три средби, почнува третото коло на Лигата на шампионите. Левен се сретнува со Мешков Брест, Динамо Букурешт со Вакер Тун, а Висла Плоцк со изненадувањето од...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 2. коло на Лигата на шампионите

24.09.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. . Избор на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 2. коло на Лигата на шампионите

24.09.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Бешикташ

23.09.2018

Металург го одигра и својот втор натпревар во новата сезона на Лигата на шампионите, прв на домашен терен. За жал, второто полувреме беше повторно решавачко за нов пораз на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 2. коло на Лигата на шампионите. Табели

23.09.2018

Одиграни се сите 14 натпревари од второто коло на Лигата на шампионите. За жал, Металург е повторно поразен, овој пат од екипата на Бешикташ. . Резултати: Група “А“: Вардар –...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Сакаме резултати, но мораме да бидеме трпеливи

23.09.2018

По средбата Металург  - Бешикташ, се одржа редовна прес-конференција на која тренерите и одбраните ракометари ги кажаа своите импресии од одиграниот натпревар. . Данило...

читај повеќе >

Металург ги повтори своите слабости и забележа пораз и против Бешикташ

23.09.2018

Во вториот натпревар во Лигата на шампионите, прв на домашен терен, Металург се сретна со екипата на Бешикташ. Иако навестуваме борба за двата бода, епилогот од овој натпревар...

читај повеќе >

Денешни резултати од Лигата на шампионите

22.09.2018

Денеска се одиграни дури седум средби од второто коло на Лигата на шампионите. Денеска се одиграни две средби од групата “Ц“, во која се натпреварува Металург. Татран Прешов...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Комплетни сме и очекувам победа против Бешикташ

21.09.2018

Денеска Металург одржа редовна прес-конференција пред средбата од второто коло на Лигата на шампионите, против Бешикташ. Своите видувања за претстојниот натпревар ги...

читај повеќе >

Почна второто коло во Лигата на шампионите. Распоред и сатница

20.09.2018

Со вчерашната сензационална победа на ППД Загреб против Фленсбург, почна второто коло на Лигата на шампионите. Металург во ова коло е домаќин, а на гости ни доаѓа турскиот...

читај повеќе >