Лига на Шампиони

Денешни резултати од Лигата на шампионите

30.09.2018

Денеска се одграни пет средби од третото коло на групната фаза на Лигата на шампионите и во сите пет средби славеа гостинските екипи. Вардар го изненади Веспрем, Силкеборг,...

читај повеќе >

Славко Голужа: Не чека тежок натпревар со Металург

29.09.2018

Татран Прешов е следниот противник на Металург во Лигата на шампионите. Овој натпревар се игра утре во С.Ц. “Јане Сандански“, каде Меалург првпат во својата историја ќе ја...

читај повеќе >

Денеска пет натпревари во Лигата на шампионите

29.09.2018

Со денешните пет натпревари, продолжува третото коло на Лигата на шампионите. Два од нив се играат во рамките на нашата “Ц“ група, а во нив Чеховски Медведи ќе го пречека...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Татран Прешов е екипа со која можеме да се надигруваме

28.09.2018

Металург денеска одржа прес-конференција пред неделната средба со екипата на Татран Прешов, во рамките на третото коло на Лигата на шампионите. Своите видувања за...

читај повеќе >

Металург свикува прес-конференција

27.09.2018

Почитувани, РК Металург ве кани на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург -  РК Татран Прешов од третото коло на Лигата на шампионите. Овој натпревар ќе се...

читај повеќе >

Денешни резултати во Лигата на шампионите

27.09.2018

Во рамките на третото коло, денеска во Лигата на шампионите се одиграни три средби. Р.Н.Левен му го нанесе првиот пораз на Мешков Брест, Динамо Букурешт минимално го совлада...

читај повеќе >

Денеска почнува 3. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

26.09.2018

Со денешните три средби, почнува третото коло на Лигата на шампионите. Левен се сретнува со Мешков Брест, Динамо Букурешт со Вакер Тун, а Висла Плоцк со изненадувањето од...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 2. коло на Лигата на шампионите

24.09.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. . Избор на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 2. коло на Лигата на шампионите

24.09.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим на...

читај повеќе >

Фотогалерија од средбата Металург – Бешикташ

23.09.2018

Металург го одигра и својот втор натпревар во новата сезона на Лигата на шампионите, прв на домашен терен. За жал, второто полувреме беше повторно решавачко за нов пораз на...

читај повеќе >