Лига на Шампиони

Познати се точните дати и сатниците на натпреварите на Металург во групната фаза на Лигата на шампионите

03.08.2018

ЕХФ, во соработка со клубовите и носителите на ТВ-правата за пренос на натпреварите, ги одреди точните дати и сатници на натпреварите од групната фаза на Лигата на шампионите....

читај повеќе >

Металург групната фаза во Лигата на шампионите ја почнува со гостувањето кај Спортинг Лисабон

30.06.2018

Иако се уште не се конкретизирани датите на десетте кола во групната фаза, веќе се знае распоредот на колата во групата “Ц“. Металург натпреварувањето ќе го почне со...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Тешка група во која ние ќе бидеме со убедливо најмлад состав

29.06.2018

Металург предмалку ги дозна своите противници во групната фаза на Лигата на шампионите, каде ќе се соочиме со екипите на Бјерингбро (Данска), Спортинг (Португалија), Бешикташ...

читај повеќе >

Металург ги доби своите противници во групната фаза на Лигата на шампионите

29.06.2018

Во Виена заврши извлекувањето на групите за групната фаза на Лигата на шампионите за сезона 2018/19. Металург оваа сезона ќе настапува во групата “Ц“, каде  за противници ги...

читај повеќе >

Металург денеска ги добива противниците во групната фаза на Лигата на шампионите

29.06.2018

Денеска, со почеток во 12.30 часот, ќе се влече ждрепката за групната фаза во Лигата на шампионите. Металург повторно ќе биде дел од групите “Ц“ и “Д“ и при влечењето ќе...

читај повеќе >

Металург од прв шешир ќе ја чека ждрепката за групната фаза

20.06.2018

Металург е ставен меѓу двете најсилни екипи кои ќе бидат дел од групите “Ц“ и “Д“. Нашиот клуб, заедно со Висла Плоцк, е ставен во првиот шешир при извлекување на ждрепката...

читај повеќе >

Металург повторно е дел од Лигата на шампионите

18.06.2018

Прекрасни вести стигнаа од Глазгов, од каде пред малку стигна решението на Извршната Комисија на ЕХФ според кое Металург и оваа сезона ќе биде дел од Лигата на...

читај повеќе >

На состанокот на Извршната комисија на ЕХФ во Глазгов ќе се решава за апликацијата на Металург

06.06.2018

Металург и оваа година побара вајлд-карта за учество во Лигата на шампионите. За нашата, како и за апликациите на сите други заинтересирани екипи, ќе се решава на состанокот...

читај повеќе >

Металург повторно ќе аплицира за место во Лигата на шампионите

30.05.2018

Македонскиот вицешампион Металург повторно ќе аплицира за дополнително место во ракометната Лига на шампионите за наредната сезона. Во текот на наредната недела, преку...

читај повеќе >

Халил Јагањац номиниран за најдобар млад играч во Лигата на шампионите

20.04.2018

ЕХФ ги објави номинациите за ол-стар тимот во Лигата на шампионите, но и номинациите за најдобар тренер, најдобар дефанзивец и најдобар млад играч на сезоната. Нашиот Халил...

читај повеќе >