Лига на Шампиони

Сензационални резултати од првите осминафинални средби во Лигата на шампионите

25.03.2018

Со денешните две средби, комплетирани се првите натпревари од осминафиналната фаза воЛигата на шампионите. Општ впечаток е дека одамна во ова елитно натпреварување не се...

читај повеќе >

(Видео) Халил Јагањац меѓу најдобрите дебитанти во Лигата на шампионите

20.12.2017

Уште едно признание стигна за нашиот лев бек Халил Јагањац од ЕХФ. Тој е номиниран во групата од шест најдобри дебитанти во првиот дел на Лигата на шампионите, во тековната...

читај повеќе >

(Видео) Најдобрите голмански одбрани во Лигата на шампионите во 2017 година

15.12.2017

Маркетинг тимот на ЕХФ објави видео со најдобрите одбрани на голманите во Лигата на шампионите во 2017 година. За жал, меѓу 30-те одбрани нема остварувања на голманите на...

читај повеќе >

Халил Јагањац е првиот во Металург што ја мина границата од 100 гола во сезонава

13.12.2017

Халил Јагањац е првиот од ракометарите на Металург, кој во тековната сезона постигнал повеќе од 100 гола во натпреварите од Лигата на шампионите и од СЕХА-лигата,...

читај повеќе >

(Видео) Најубавите 30 гола во Лигата на шампионите во 2017 година

12.12.2017

Маркетинг службата на ЕХФ објави видео со 30-те најубави голови постигнати во Лигата на шампионите во 2017 година. Уживајте... . Good morning everyone! Here there are the most amazing goals that were scored in the...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 10. коло на Лигата на шампионите

04.12.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. . Избор на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 10. коло на Лигата на шампионите

04.12.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на дeсетото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. . . Идеален тим на колото: Лево крило   Уве...

читај повеќе >

Топ-10 листа на стрелци во Лигата на шампионите

04.12.2017

Ви ја претставуваме листата на десетте најдобри стрелци во Лигата на шампионите, по десет минати кола. Нашиот Халил Јагањац своето учество го заврши на делба на десетата...

читај повеќе >

Комплетирано е 10. коло на Лигата на шампионите. Табели

03.12.2017

Со денешните четири средби, комплетирано е 10. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. На двата натпревари од нашата група “Д“, Бешикташ го совлада тимот на Чеховски...

читај повеќе >

Комплетни денешни резултати во Лигата на шампионите

02.12.2017

Денеска се одиграни седум средби од 10. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, последно за екипите од групите “Ц“ и “Д“. Металург ја загуби средбата во Лисабон, иако...

читај повеќе >