Лига на Шампиони

Денешни резултати во Лигата на шампионите

15.09.2018

Денеска во Лигата на шампионите се одиграни пет средби од првото коло. Во за нас најважната средба, Металург, по одличното прво полувреме, ја загуби средбата со Спортинг...

читај повеќе >

Второто полувреме повторно кобно за Металург

15.09.2018

Металург ја загуби средбата од првото коло во Лигата на шампионите. Подобри од нас беа ракометарите на Спортинг, иако, според настаните на теренот, Металург не заслужи пораз...

читај повеќе >

Металург летна за Лисабон

14.09.2018

Со утринскиот лет од Скопје, преку Загреб, до Лисабон, младиот тим на Металург отпатува на дуел со екипата на Спортинг Лисабон, во рамките на првото коло на Лигата на...

читај повеќе >

Некомплетниот Металург утре патува за Лисабон

13.09.2018

Утре, рано наутро, Металург патува за Лисабон каде ќе го одигра натпреварот со екипата на Спортинг Лисабон, во рамките на првото коло на Лигата на шампионите. Данило...

читај повеќе >

Денешни резултати во Лигата на шампионите

13.09.2018

Денеска се одиграни првите четири средби од новата сезона на Лигата на шампионите. Екипата на Р.Н.Левен уште во првото коло му нанесе пораз на тимот на Барселона. Поранешниот...

читај повеќе >

Утре почнува Лигата на шампионите. Распоред и сатница

11.09.2018

Со утрешните четири средби, утре почнува новата сезона во Лигата на шампионите. Металург и оваа година е дел од најсилната ракометна лига на светот и ќе настапува во групата...

читај повеќе >

Познати се точните дати и сатниците на натпреварите на Металург во групната фаза на Лигата на шампионите

03.08.2018

ЕХФ, во соработка со клубовите и носителите на ТВ-правата за пренос на натпреварите, ги одреди точните дати и сатници на натпреварите од групната фаза на Лигата на шампионите....

читај повеќе >

Металург групната фаза во Лигата на шампионите ја почнува со гостувањето кај Спортинг Лисабон

30.06.2018

Иако се уште не се конкретизирани датите на десетте кола во групната фаза, веќе се знае распоредот на колата во групата “Ц“. Металург натпреварувањето ќе го почне со...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Тешка група во која ние ќе бидеме со убедливо најмлад состав

29.06.2018

Металург предмалку ги дозна своите противници во групната фаза на Лигата на шампионите, каде ќе се соочиме со екипите на Бјерингбро (Данска), Спортинг (Португалија), Бешикташ...

читај повеќе >

Металург ги доби своите противници во групната фаза на Лигата на шампионите

29.06.2018

Во Виена заврши извлекувањето на групите за групната фаза на Лигата на шампионите за сезона 2018/19. Металург оваа сезона ќе настапува во групата “Ц“, каде  за противници ги...

читај повеќе >