Лига на Шампиони

Пораз на Металург во Лисабон

02.12.2017

Металург со пораз го заврши натпреварувањето во Лигата на шампионите во сезона 2017/18. Подобра од нас денеска беше екипата на Спортинг, која не совлада со резултат 31:27...

читај повеќе >

Составите на Спортинг и на Металург за денешната средба

02.12.2017

Вечерва Металург го игра својот последен натпревар во групната фаза на Лигата на шампионите. Гостуваме во Лисабон, кај екипата на Спортинг, а тренерите на двата тима веќе ги...

читај повеќе >

Металург вечерва замина за Лисабон

30.11.2017

Вечерва Металург замина за Лисабон, каде в сабота го игра последниот натпревар во Лигата на шампионите, против екипата на Спортинг. Металург со автобус замина за Софија, каде...

читај повеќе >

Почна 10. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

29.11.2017

Денеска почна 10. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, кое е и последно во 2017-та година. Одиграни се две средби, а во едната од нив се случи вистинска сензација - тимот...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Мораме да излеземе од резултатската и играчка криза

27.11.2017

Металург доживеа порази во последните шест натпревари во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата и евидентно е дека се наоѓа во криза. На денешната прес-конференција, пред...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 9. коло на Лигата на шампионите

27.11.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. . Избор на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 9. коло на Лигата на шампионите

27.11.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на деветото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим...

читај повеќе >

Топ-10 листа на стрелци во Лигата на шампионите

26.11.2017

Ви ја претставуваме листата на десетте најдобри стрелци во Лигата на шампионите, по девет минати кола. Нашиот Халил Јагањац моментално е на делба на шестата позиција, но нема...

читај повеќе >

Денешните резултати од Лигата на шампионите се “полни“ со сензации. Табели

26.11.2017

Денеска се одиграни последните седум средби од 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Сензационален пораз доживеа екипата на Монпелје, која по осум чисти победи...

читај повеќе >

Денешни резултати од Лигата на шампионите

25.11.2017

Денеска се одиграни шест средби од 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург загуби од Мотор Запорожје, а Чеховски Медведи победи во мечот против Спортинг, па...

читај повеќе >