Лига на Шампиони

Александар Јовиќ: Некои ракометари не сфаќаат дека добиваат премногу шанси

25.11.2017

По средбата со Мотор Запорожје и високиот пораз, Александар Јовиќ, на редовната прес-конференција, им го честиташе успехот на гостите, но имаше и доста критики за сопствените...

читај повеќе >

Лошата игра на Металург казнета со висок пораз

25.11.2017

Металург не ги оправда очекувањата на своите верни навивачи и доживеа висок пораз на последниот домашен натпревар во Лигата на шампионите. Нашите ракометари го одиграа...

читај повеќе >

Составите на Металург и на Мотор Запорожје за денешната средба

25.11.2017

Во 17.30 часот, во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, Металург ќе ја одигра својата последна домашна средба во рамките на актуелната сезона во Лигата на шампионите. Наш денешен...

читај повеќе >

Почна 9. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

23.11.2017

Со денешната средба ППД Загреб - Барселона, почна 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург својата средба ја игра в сабота, со почеток во 17.30 часот, и тоа ќе...

читај повеќе >

Александар Јовиќ: Ќе се обидеме повторно да го изненадиме Мотор Запорожје

23.11.2017

Денеска на пладне, Металург одржа прес-конференција, по повод претстојната средба со екипата на Мотор Запорожје, натпревар во рамките на 9. коло на групната фаза на Лигата на...

читај повеќе >

Металург најавува прес-конференција

22.11.2017

Почитувани, РК Металург закажува прес-конференција в четврток (23.11.2017) во 12.00 часот во конгресната сала на ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, пред натпреварот што ќе го...

читај повеќе >

Најубави голови и најдобри одбрани во изборот од осмото коло на Лигата на шампионите

20.11.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Цепелинот во...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 8. коло на Лигата на шампионите

20.11.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на осмото коло на Лигата на шампионите, а во него очекувано немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 8. коло во Лигата на шампионите. Табели

19.11.2017

Со денешните седум средби, комплетирано е 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Денес се случи и едно изненадување изразено со победата на Пик Сегед над Барселона,...

читај повеќе >

Денешни резултати од Лигата на шампионите

18.11.2017

Денеска се одигранипет средби од 8. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Металург не ја искористи својата шанса и загуби на гостувањето кај Бешикташ, со што ги загуби...

читај повеќе >