Лига на Шампиони

(Видео) Најубавите 30 гола во Лигата на шампионите во 2017 година

12.12.2017

Маркетинг службата на ЕХФ објави видео со 30-те најубави голови постигнати во Лигата на шампионите во 2017 година. Уживајте... . Good morning everyone! Here there are the most amazing goals that were scored in the...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 10. коло на Лигата на шампионите

04.12.2017

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. . Избор на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на 10. коло на Лигата на шампионите

04.12.2017

ЕХФ го објави идеалниот тим на дeсетото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. . . Идеален тим на колото: Лево крило   Уве...

читај повеќе >

Топ-10 листа на стрелци во Лигата на шампионите

04.12.2017

Ви ја претставуваме листата на десетте најдобри стрелци во Лигата на шампионите, по десет минати кола. Нашиот Халил Јагањац своето учество го заврши на делба на десетата...

читај повеќе >

Комплетирано е 10. коло на Лигата на шампионите. Табели

03.12.2017

Со денешните четири средби, комплетирано е 10. коло од групната фаза на Лигата на шампионите. На двата натпревари од нашата група “Д“, Бешикташ го совлада тимот на Чеховски...

читај повеќе >

Комплетни денешни резултати во Лигата на шампионите

02.12.2017

Денеска се одиграни седум средби од 10. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, последно за екипите од групите “Ц“ и “Д“. Металург ја загуби средбата во Лисабон, иако...

читај повеќе >

Пораз на Металург во Лисабон

02.12.2017

Металург со пораз го заврши натпреварувањето во Лигата на шампионите во сезона 2017/18. Подобра од нас денеска беше екипата на Спортинг, која не совлада со резултат 31:27...

читај повеќе >

Составите на Спортинг и на Металург за денешната средба

02.12.2017

Вечерва Металург го игра својот последен натпревар во групната фаза на Лигата на шампионите. Гостуваме во Лисабон, кај екипата на Спортинг, а тренерите на двата тима веќе ги...

читај повеќе >

Металург вечерва замина за Лисабон

30.11.2017

Вечерва Металург замина за Лисабон, каде в сабота го игра последниот натпревар во Лигата на шампионите, против екипата на Спортинг. Металург со автобус замина за Софија, каде...

читај повеќе >

Почна 10. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

29.11.2017

Денеска почна 10. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, кое е и последно во 2017-та година. Одиграни се две средби, а во едната од нив се случи вистинска сензација - тимот...

читај повеќе >