Лига на Шампиони

Горење го доби првиот натпревар, шансата на Металург е во Скопје

16.11.2019

Металург пропушти одлична шанса за добар резултат на гостувањето кај Горење во Велење. Одигравме одлично прво полувреме, но и лошо второ во кое во првите 16 минути постигнавме...

читај повеќе >

Кастратовиќ го одреди тимот за денешниот натпревар со Горење

16.11.2019

Металург во Словенија замина со 17 ракометари, а по денешниот утрински тренинг Зоран Кастратовиќ одреди кои 16 ракометари ќе му се спротистават на Горење на денешниот...

читај повеќе >

Зоран Кастратовиќ: Очекувам дека победникот ќе го решаваме во Скопје

15.11.2019

Зоран Кастратовиќ еден месец го предводи Металург, а веќе утре го чека еден од најважните натпревари во целата сезона - првиот дуел со екипата на Горење Велење во рамките на...

читај повеќе >

Даниел Дупјачанец: Дуелите во ЕХФ-купот ќе бидат од полза за младиот тим на Металург

15.11.2019

Еден од најискусните во редовите на Металург е нашиот прв голман Даниел Дупјачанец, кој се врати во тимот по едномесечна пауза поради повредата на задната ложа. Даниел смета...

читај повеќе >

Металург утре наутро заминува за Словенија

14.11.2019

Ракометарите на Металург утре ќе се соберат во Автокоманда во раните утрински часови и ќе заминат за Словенија, каде ги очекува првиот натпревар од двомечот со екипата на...

читај повеќе >

И Металург го кажа својот термин за средбата со Горење во ЕХФ Купот

19.10.2019

Горење Велење прв го објави терминот за првиот натпревар со Металург во третото коло на ЕХФ Купот. Словенците средбата ја закажаа на 16 ноември, со почеток во 20...

читај повеќе >

Горење ја одреди датата за првата средба со Металург во ЕХФ Купот

16.10.2019

Екипата на Горење Велење, која ждрепката ни ја додели за противник во третото коло на ЕХФ Купот, веќе денеска ја објави датата и сатницата за првата меѓусебна средба со...

читај повеќе >

Зоран Кастратовиќ: Мислам дека Металург има добри шанси во двомечот со Горење Велење

15.10.2019

Новиот тренер на Металург, Зоран Кастратовиќ, начелно е задоволен од противникот што го добивме со ждрепката за третото коло во ЕХФ Купот. “Горење Велење, слично на Металург,...

читај повеќе >

Горење Велење е последната пречка за Металург пред групната фаза во ЕХФ Купот

15.10.2019

Во Виена се извлечени двојките за третото коло во ЕХФ Купот, последно пред групната фаза во ова второ по квалитет европско ракометно натпреварување. Металург доби мошне...

читај повеќе >

Познат е составот на двата шешира за утрешната ждрепка во ЕХФ Купот

14.10.2019

Утре во Виена, со почеток во 11 часот, ќе се влече ждрепката за третото коло на ЕХФ Купот, последно пред групната фаза во ова натпреварување. Дел од ждрепката е и Металург, кој е...

читај повеќе >