Лига на Шампиони

За мечот со Спачва, Кастратовиќ ќе располага со целиот тим, тестовите на Металург се негативни

28.08.2020

Сите тестови, направени врз ракометарите, стручниот штаб, раководството и службените лица на Металург, пред средбата со Спачва, се негативни. Тоа значи дека тренерот на...

читај повеќе >

Кастратовиќ: Во следните десетина дена ќе ги поставиме сите коцки на потребното место

19.08.2020

Металург ги заврши базичните подготовки, во Скопје и во Маврово, а одигра и четири натпревари во склопот на турнирот во Струга. Главниот тренер на Металург, Зоран...

читај повеќе >

Познати се официјалните лица што ќе ги водат двата дуели на Металург со екипата на Спачва

19.08.2020

ЕХФ ги делегираше службените лица за двете средби на Металург со екипата на Спачва во првото квалификациско коло од Лига Европа. Средбата во Скопје, која се игра на 29 август,...

читај повеќе >

Променета е датата на одигрување на средбата со Спачва во Скопје

17.08.2020

Металург му излезе в пресрет на раководството на Спачва и се согласи да ја промени датата на одржување на скопската средба од овој двомеч. Место на 30 август, оваа средба од...

читај повеќе >

Металург го утврди датумот, терминот и местото на одигрување на средбата со Спачва во Скопје

13.08.2020

Првата средба од двомечот од првото квалификациско коло во Лига Европа, меѓу екипите на Металург и на Спачва, ќе се одигра во салата “Автокоманда“, на 30 август, а истата ќе...

читај повеќе >

Блажевска: Задоволна сум од ждрепката, противникот нема да го потцениме

28.07.2020

Претседателката на Металург, Зорица Блажевска, е задоволна од противникот кој го добивме на денешната ждрепка во Виена и веќе контактираше со раководството на нашиот иден...

читај повеќе >

Кастратовиќ: Секоја екипа што доаѓа од Хрватска е противник кој не смее да се потцени

28.07.2020

Металург генерално е задоволен од противникот што ни го одреди денешната ждрепка за првото квалификациско коло во Лигата на Европа. Но искусниот стратег на Металург, Зоран...

читај повеќе >

Металург го дозна својот противник за првото квалификациско коло во Лига Европа

28.07.2020

Ждрепката за првото квалификациско коло во Лигата Европа за противник ни ја даде хрватската екипа Спачва од Винковци. Се работи за клуб кој во момент на прекинот на...

читај повеќе >

Во зонската поделба на ЕХФ, Металург се најде во првиот шешир

23.07.2020

Имајќи ја в предвид епидемија на коронавирус и многуте затворени граници, ЕХФ жрепката за првото квалификациско коло на Лига Европа ја подели во три зони од по десет...

читај повеќе >

Металург преку квалификации до групната фаза во Лига Европа

20.07.2020

Ден порано од предвиденото, ЕХФ ги објави екипите кои директно ќе настапат во групната фаза на Лига Европа, но и тие што до групата ќе стигнат преку квалификации. По малку...

читај повеќе >