Лига на Шампиони

(Видео) Проектилот на Шпенде во Топ 5 голови на 9. коло на Лигата на шампионите

26.11.2018

Александар Шпенде беше еден од најдобрите наши ракометари на средбата со Силкеборг, а неговиот проектил од таа средба заслужено се најде меѓу петте најубави голови на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на деветтото коло на Лигата на шампионите

26.11.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на деветото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 9. коло на Лигата на шампионите. Табели

25.11.2018

Со денеска одиграните четири средби се комплетираше деветтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, претпоследно за групите “Ц“ и “Д“. Европскиот шампион...

читај повеќе >

Денешни резултати во Лигата на шампионите

24.11.2018

Денеска се одиграни дури осум натпревари од деветтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во нашата група “Ц“ одиграни се сите три средби. Металург загуби од...

читај повеќе >

Данило Брестовац: И покрај се, мислам дека сме на добар пат и дека напредуваме

24.11.2018

По средбата Металург - Силкеборг, се одржа редовната прес-конференција на која тренерите и одбраните ракометари ги дадоа своите коментари. . Данило Брестовац: “Силкеборг е...

читај повеќе >

Лошиот почеток на Металург ја реши средбата со Силкеборг

24.11.2018

Металург доживеа пораз од екипата на Силкеборг, во натпревар од деветтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Видовме уште еден натпревар во кој македонскиот...

читај повеќе >

Познати се составите со кои Металург и Силкеборг ќе ја играат денешната средба

24.11.2018

По техничкиот состанок, станаа познати составите со кои тренерите на двата тима ќе ја играат денешната средба од деветтото коло на Лигата на шампионите. . РК Металург:...

читај повеќе >

Данило Брестовац: Силкеборг е најквалитетната екипа во групата, но ние нема да се предадеме

23.11.2018

Металург денеска одржа редовна прес-конференција, пред утрешната средба со екипата на Силкеборг. Своите коментари пред новинарите ги дадоа шефот на стручниот штаб Данило...

читај повеќе >

Металург ќе одржи прес-конференција

22.11.2018

Почитувани, РК Металург ве кани на прес-конференција, по повод натпреварот РК Металург - Бјерингбро Силкеборг од 8.коло во Лигата на шампиони. Оваа средба ќе се одигра в...

читај повеќе >

Денеска почнува деветтото коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

21.11.2018

Со денешните две пресметки почнува деветтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во ова коло, Металург дома ја пречекува на екипата на Сикеборг, во средба која ќе...

читај повеќе >