Лига на Шампиони

БАЈА МАРЕ ГИ ОДНЕСЕ БОДОВИТЕ ОД СКОПЈЕ

25.10.2015

Металург ја загуби реванш-средбата со екипата на Баја Маре, од 6. коло на групната фаза на Лигата на шампионите, и ги искомплицира своите шанси за настап во следната фаза. За...

читај повеќе >

ДАЛИ Е ТОА МОЖНО, ДВА ТАКВИ ПОРАЗИ ВО САМО ЕДНА НЕДЕЛА…

18.10.2015

Некако го заборавивме минатонеделниот несреќен пораз во Скјерн, а еве денеска се ни се повтори. Просто е неверојатно во само една недела да ни се случат две такви...

читај повеќе >

ГО СРУШИВМЕ И ЕЛВЕРУМ

03.10.2015

Голема победа извојува нашиот млад тим во третото коло на Лигата на шампионите, ја срушивме екипата на Елверум, која ја совладавме со резултат 22:19 (10:12). По три одиграни кола,...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ЗАВРШИ ЕВРОСЕЗОНАТА СО ПОРАЗ, НО И СО ВИСОКО КРЕНАТА ГЛАВА

22.02.2015

Секој пораз е непријатен, но овој денешниот сигурно не не посрамоти. Напротив, од позиција на тотален аутсајдер стигнавме да ги испотиме хрватските шампиони и да ги натераме...

читај повеќе >

ВИСОК ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ

15.02.2015

Подмладениот Металург доживеа очекувано висок пораз на средбата против моќниот Кил. Поразот од 19 гола разлика е повторување на нашиот најлош резултат во Лигата на...

читај повеќе >

СРЕЌАТА НИ ГО СВРТИ ГРБОТ. МЕТАЛУРГ ЗАСЛУЖИ ДА ПОБЕДИ

06.12.2014

Вечерва среќата ни го сврти грбот. Во драматична завршница, Металург ја испушти победата, на само две секунди до крајот од средбата. Последната минута беше повеќе од...

читај повеќе >

НОВ ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ

30.11.2014

Металург запиша уште еден пораз во тековната сезона на Лигата на шампионите. Во Париз забележавме висок пораз од екипата на Пари Сен Жермен, пораз кој веројатно и не можевме...

читај повеќе >

КОНЕЧНО, ПРВА РАДОСТ

22.11.2014

Металург вети, Металург исполни. Во исклучително тешка и драматична средба, нашите ракометари извојуваа победа, која им ја посветија на своите навивачи. Иако салата не беше...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЗАГУБИ ВО ЛОГРОЊО

16.11.2014

Металург го загуби и петтиот натпревар во Лигата на шампионите, овој пат од тимот на Натурхаус ла Риоха. Нашиот тим херојски се држеше во текот на 45 минути од средбата, а...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ НЕ УСПЕА НИТУ ПРОТИВ КИЛ

18.10.2014

Тешки моменти доживеа Металург на денешната средба против германскиот шампион. Секој од нас потајно се надеваше дека низата од неуспеси ќе ја прекинеме на најдобриот можен...

читај повеќе >