Лига на Шампиони

ШАМПИОНОТ НА МАКЕДОНИЈА ДИРЕКТНО ЌЕ НАСТАПИ ВО ГРУПНАТА ФАЗА НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

30.05.2013

Успесите на Металург во последните две сезони во Лигата на шампионите се наградени со директен пласман на идниот македонски шампион во групната фаза на ЛШ. По седум сезони...

читај повеќе >

ЗАВРШИ НАЈДОБРАТА СЕЗОНА НА МЕТАЛУРГ ВО ЕВРОПСКИТЕ НАТПРЕВАРУВАЊА

28.04.2013

По поразот од екипата на Киелце, Металург ја заврши тековната сезона во европските натпреварувања, сезона што ќе ја паметиме како најдобра во нашата историја, во која...

читај повеќе >

КРАЈ НА ЕВРОСЕЗОНАТА НА МЕТАЛУРГ

28.04.2013

По четвртиот пораз од екипата на Киелце, Металург ја заврши тековната евросезона. Во натпревар со две различни полувремиња го доживеавме највисокиот пораз во последните...

читај повеќе >

КИЕЛЦЕ ПОВТОРНО ЕНИГМА ЗА НАШИОТ ТИМ

22.04.2013

И по третиот натпревар не ја почувствувавме радоста од победа над екипата на Киелце. Повторно сме поразени, овој пат во најважниот натпревар во нашата историја. Спортски е да...

читај повеќе >

КИЕЛЦЕ Е ПОСЛЕДНАТА ПРЕЧКА ДО ФАЈНАЛ-ФОРОТ ВО КЕЛН

26.03.2013

Екипата на Киелце е последната пречка до фајнал-форот во Келн. Тоа е епилогот од денешното извлекување на паровите за четврт-финалната фаза на Лигата на шампионите. Го...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОПЛОЧИ СВОЈА ПАТЕКА ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ

24.03.2013

Ако некаде соодветно можеме да ја искористиме легендарната фраза „леле што направивме“, тоа е моментот по завршувањето на натпреварот меѓу екипите на Металург и на Динамо...

читај повеќе >

МОЛК ВО МИНСК. МЕТАЛУРГ НА ПРАГОТ ОД ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕТО. ФОТОГРАФИИ ОД МИНСК.

14.03.2013

Денеска е навистина убаво да бидеш Македонец. Радоста што ни ја приреди тимот на Металург е неопислива. Вратата што води во четврт-финалето е подотворена, а натпреварот во...

читај повеќе >

ПОБЕДААААА !

14.03.2013

Само што заврши средбата во Минск. И покрај сите притисоци, груба игра и чудни судиски одлуки, Металург извојува блескава, неверојатна победа со резултат 26:23 (14:12). Сите беа...

читај повеќе >

ЕХФ ЛАНСИРА НОВА МЕНАЏЕР-ИГРА БАЗИРАНА НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

02.03.2013

Почитувани фанови ! Групацијата ВЕЛУКС, главниот спонзор на европското клупско ракометно натпреварување, ја лансира првата интернационална менаџер-игра, која е базирана...

читај повеќе >

СИЛКЕБОРГ МИНА НИЗ МЕЛНИЦАТА НА МЕТАЛУРГ

24.02.2013

Несекојдневен спектакл приреди тимот на Металург на денешната средба против Силкеборг. Растоварени од претходното значење на оваа средба, ракометарите на Металург одиграа...

читај повеќе >