Лига на Шампиони

УТВРДЕНИ СЕ ДАТИТЕ НА ПРВИТЕ ШЕСТ НАШИ НАТПРЕВАРИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

18.09.2013

Оваа сезона невообичајно долго се формира точниот календар на средбите во Лигата на шампионите. Пред првите натпревари во групната фаза, утврдени се датите само на првите...

читај повеќе >

ПРВИОТ НАТПРЕВАР ВО ЛШ ГО ИГРАМЕ ВО БЕРН, НА 21 СЕПТЕМВРИ

03.09.2013

Првиот натпревар во Лигата на шампионите Металург ќе го игра на 21 септември, кога гостува кај екипата на Вакер Тун, а средбата е закажана со почеток во 16.30 часот. Своите...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО Е ДЕЛ ОД ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

02.09.2013

Тоа што го ветивме пред неколку месеци, еве го исполнивме. По загубената титула во домашното првенство, рековме дека ќе мораме да одиме по потешкиот пат, но и дека ќе...

читај повеќе >

ПОВТОРНО ПРОРАБОТИ МЕЛНИЦАТА НА МЕТАЛУРГ

29.08.2013

Уф, каков ден! Веројатно сите со притаен страв го чекавме натпреварот против екипата на Пик Сегед. Тим со одличен тренер, со моќен состав, редовен учесник во Лигата на...

читај повеќе >

ПОЧНУВА ОДБРОЈУВАЊЕТО

27.08.2013

За дваесетина часа ракометарите на Металург ќе истрчат на паркетот на СЦ Борис Трајковски со една единствена цел - веќе утре да поминат добар дел од патот што води во...

читај повеќе >

ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ГРУПИТЕ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ. АКО ГО ПРОЈДЕ ТУРНИРОТ СО ВАЈЛД-КАРТА, МЕТАЛУРГ ЌЕ БИДЕ ВО ГРУПА СО ВАРДАР ПРО

28.06.2013

Во Виена се извлечени групите во Лигата на шампионите. Скопски Вардар ПРО е во групата Ц, а Металург може да му се приклучи, доколку го помине турнирот со вајлд-карта. Групата...

читај повеќе >

ШАМПИОНОТ НА МАКЕДОНИЈА ДИРЕКТНО ЌЕ НАСТАПИ ВО ГРУПНАТА ФАЗА НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

30.05.2013

Успесите на Металург во последните две сезони во Лигата на шампионите се наградени со директен пласман на идниот македонски шампион во групната фаза на ЛШ. По седум сезони...

читај повеќе >

ЗАВРШИ НАЈДОБРАТА СЕЗОНА НА МЕТАЛУРГ ВО ЕВРОПСКИТЕ НАТПРЕВАРУВАЊА

28.04.2013

По поразот од екипата на Киелце, Металург ја заврши тековната сезона во европските натпреварувања, сезона што ќе ја паметиме како најдобра во нашата историја, во која...

читај повеќе >

КРАЈ НА ЕВРОСЕЗОНАТА НА МЕТАЛУРГ

28.04.2013

По четвртиот пораз од екипата на Киелце, Металург ја заврши тековната евросезона. Во натпревар со две различни полувремиња го доживеавме највисокиот пораз во последните...

читај повеќе >

КИЕЛЦЕ ПОВТОРНО ЕНИГМА ЗА НАШИОТ ТИМ

22.04.2013

И по третиот натпревар не ја почувствувавме радоста од победа над екипата на Киелце. Повторно сме поразени, овој пат во најважниот натпревар во нашата историја. Спортски е да...

читај повеќе >