Лига на Шампиони

ПОБЕДААААА !

14.03.2013

Само што заврши средбата во Минск. И покрај сите притисоци, груба игра и чудни судиски одлуки, Металург извојува блескава, неверојатна победа со резултат 26:23 (14:12). Сите беа...

читај повеќе >

ЕХФ ЛАНСИРА НОВА МЕНАЏЕР-ИГРА БАЗИРАНА НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

02.03.2013

Почитувани фанови ! Групацијата ВЕЛУКС, главниот спонзор на европското клупско ракометно натпреварување, ја лансира првата интернационална менаџер-игра, која е базирана...

читај повеќе >

СИЛКЕБОРГ МИНА НИЗ МЕЛНИЦАТА НА МЕТАЛУРГ

24.02.2013

Несекојдневен спектакл приреди тимот на Металург на денешната средба против Силкеборг. Растоварени од претходното значење на оваа средба, ракометарите на Металург одиграа...

читај повеќе >

РАСПОЛОЖЕНИОТ МЕТАЛУРГ ГО ДЕКЛАСИРА ТИМОТ НА САНКТ ПЕТЕРБУРГ

16.02.2013

По двата врзани порази од екипите на Брест Мешков и од Горење од Велење, многумина ги испратија нашите ракометарите со притаен страв од исходот од средбата против Санкт...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ПОРАЗЕН ВО ВЕЛЕЊЕ

09.02.2013

Ракометарите на Металург го загубија натпреварот во Велење, со резултат 23:19 (10:10). Видовме тешка  и нервозна средба во која победата заслужено му припадна на домашниот...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ Е ТАМУ КАДЕ ШТО МУ Е МЕСТОТО, ВО ТОП 16.

02.12.2012

Тежок натпревар одигра вчера Металург. Многу потежок од очекуваното. Нашиот противник, реално послаб од нас, играше со очајност на давеник што сака да ја искористи својата...

читај повеќе >

ГОСПОД ГИ ЧУВА ПОЛЈАЦИТЕ

24.11.2012

Да кажеше некој пред натпреварот дека Металург ќе одигра две идентични средби со ист противник, немаше да веруваме. А излезе наполно ист. Повторно ги „мелеме“ 45 минути и...

читај повеќе >

МЕТАЛУРГ ЈА ИСПУШТИ ПОБЕДАТА ОД РАЦЕ

18.11.2012

Зад нас е еден голем натпревар, кој воодушеви со прикажаната игра. Видовме вистинска ракометна војна, машка борба на две рамноправни екипи. Натпревар исполнет со дуели во кои...

читај повеќе >

СОНИШТАТА СТАНАА РЕАЛНОСТ

20.10.2012

Соништата станаа реалност ! Со години го градиме нашиот тим. Со години вложуваме средства и сили. Со години сонуваме еден ист сон - Металург во самиот европски врв. Дојде и тој...

читај повеќе >

ЕВРОПА Е ВО НЕДОУМИЦА. КАДЕ Е КРАЈОТ НА НАШИТЕ МОЖНОСТИ ?

14.10.2012

Неверојатен старт има шампионот на Македонија. Три победи од три натпревари, две на двете досегашни гостувања. И најголемите оптимисти не предвидуваа такво нешто. Освоивме...

читај повеќе >