Лига на Шампиони

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 8. коло на Лигата на шампионите

19.11.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Еве го...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на осмото коло на Лигата на шампионите

19.11.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на осмото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. Идеален тим на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 8. коло на Лигата на шампионите. Табели

19.11.2018

Денеска се одиграни последните пет средби од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите и постигнати се неколку изненадувачки резултати. Нант на Кире Лазаров...

читај повеќе >

Денешни резултати од Лигата на шампионите

17.11.2018

Денеска се одиграни шест средби од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во, за нас, главната средба Металург несреќно е поразен од Бешикташ, во натпревар кој...

читај повеќе >

Несреќен пораз на Металург

17.11.2018

Металург се враќа поразен од гостувањето кај Бешикташ во меч од осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во натпревар во кој ги промашивме сите пет седмерци и во...

читај повеќе >

Mеталург замина за Истанбул

16.11.2018

Со денешниот утрински лет, ракометарите на Металург заминаа за Истанбул од каде ќе продолжат до Измит, град на околу стотина километри од турскиот мегалополис. Во Измит,...

читај повеќе >

Денеска почнува осмото коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

14.11.2018

Со денешните две пресметки меѓу клубовите од Франција и од Германија, почнува осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во ова коло, Металург и гостува на екипата...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 7. коло на Лигата на шампионите

12.11.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. За жал, ниту во...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на седмото коло на Лигата на шампионите

12.11.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на седмото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. Идеален тим на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 7. коло на Лигата на шампионите. Табели

12.11.2018

Денеска се одиграни четири средби со кои е комплетирано седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во дерби-натпреварот на колото, Вардар во Скопје загуби од...

читај повеќе >