Лига на Шампиони

Комплетни резултати од 10. коло на Лигата на шампионите. Табели

03.12.2018

Заврши десетото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. За 8 екипи од групите “Ц“ и “Д“, меѓу кои е и Металург, ова е последно коло во сезоната 2018/19. Преостанатите...

читај повеќе >

Комплетни денешни резултати од Лигата на шампионите

02.12.2018

Денеска се одиграни седум натпревари од десетото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, последно за 2018 година и воопшто последно за групите “Ц“ и “Д“. Металург...

читај повеќе >

Заморениот Металург не издржа во Прешов

01.12.2018

Металург со пораз го заврши својот настап во Лигата на шампионите. Во Прешов загубивме од екипата на Татран, со резултат 30:24 (15:13). Металург во Прешов допатува заморен, по...

читај повеќе >

Познати се составите на Металург и на Татран за денешната средба

01.12.2018

Вечерва, со почеток во 19.30 часот, во “Татран Хандбал Арената“ во Прешов, Металург ќе го одигра својот последен натпревар во Лигата на шампионите за оваа сезона. За Металург...

читај повеќе >

Утре продолжува 10. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

30.11.2018

Утре ќе се одиграат дури седум средби од десеттото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, последно за Металург и за уште девет екипи од групите “Ц“ и “Д“, кои не...

читај повеќе >

(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 9. коло на Лигата на шампионите

26.11.2018

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Во Топ-5 голови на...

читај повеќе >

(Видео) Проектилот на Шпенде во Топ 5 голови на 9. коло на Лигата на шампионите

26.11.2018

Александар Шпенде беше еден од најдобрите наши ракометари на средбата со Силкеборг, а неговиот проектил од таа средба заслужено се најде меѓу петте најубави голови на...

читај повеќе >

(Видео) Идеален тим на деветтото коло на Лигата на шампионите

26.11.2018

ЕХФ го објави идеалниот тим на деветото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург. Видеото можете да го погледнете ОВДЕ. . Идеален тим на...

читај повеќе >

Комплетни резултати од 9. коло на Лигата на шампионите. Табели

25.11.2018

Со денеска одиграните четири средби се комплетираше деветтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, претпоследно за групите “Ц“ и “Д“. Европскиот шампион...

читај повеќе >

Денешни резултати во Лигата на шампионите

24.11.2018

Денеска се одиграни дури осум натпревари од деветтото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во нашата група “Ц“ одиграни се сите три средби. Металург загуби од...

читај повеќе >