Лига на Шампиони

МАКЕДОНСКИОТ ШАМПИОН ВО ИДНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ Е РАНГИРАН ВО ПРВИОТ ШЕШИР

17.04.2012

Одредени се шеширите кои ќе ги формираат 4-те квалификациони турнири чии победници ќе обезбедат учество во групната фаза на Лига на шампиони. Македонскиот претставник е...

читај повеќе >

ИДНИОТ МАКЕДОНСКИ ШАМПИОН ПОВТОРНО ЌЕ ИГРА КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

17.04.2012

И следната сезона 2012/13 шампионот на Македонија ќе мора низ квалификации да избори место во групната фаза на Лига на шампиони. ЕХФ го даде новиот ранкинг за следната сезона во...

читај повеќе >

ЕВРОСЕЗОНАТА НА МЕТАЛУРГ ДОЈДЕ ДО СВОЈОТ КРАЈ

25.03.2012

Завршија настапите на Металург во Лига на шампиони. Нашиот тим е поразен во Загреб од истоимената екипа со резултат 21:26 (10:12). Загреб поведе од првата минута и го задржа...

читај повеќе >

КОНЕЧНО ПАДНА И ЗАГРЕБ

19.03.2012

Многу работи, оваа сезона, на Металург му се случуваат за прв пат. Така, прв пат во нашата историја е совладан и големиот Загреб. Во рововска битка на две одлични екипи,...

читај повеќе >

ЗАГРЕБ Е НАШИОТ СЛЕДЕН ПРОТИВНИК

27.02.2012

Во близина на Копенхаген е завршено ждребувањето за првата елиминациона рунда во Лига на шампиони. Нашиот противник е екипата на Загреб, едно од посакуваните имиња во...

читај повеќе >

“ИЗГОРЕВМЕ“ ВО ЖЕЛБАТА ЗА ПОБЕДА

27.02.2012

Навистина е тешко да се пишува за пораз на својата екипа во толку значаен натпревар каков што беше овој денес. Металург загуби но не се посрамоти. Одигравме машки, храбро и без...

читај повеќе >

СЕ ПОКЛОНУВАМЕ ДО ЗЕМЈА МОМЦИ. НЕ НАПРАВИВТЕ СИТЕ ГОРДИ.

19.02.2012

Каков натпревар, каква борба ! Металург ја извојува својата прва гостинска победа токму тогаш кога требаше, кога ни беше најтешко. Цврст натпревар кој на крајот предизвика...

читај повеќе >

ИСПУШТИВМЕ УШТЕ ЕДНА ПОБЕДА

12.02.2012

Уште еднаш докажавме дека сме најсилни кога е најтешко. По сите перипетии, патувања, натпревари и повреди, одигравме натпревар во кој уште еден домаќин е пресреќен со...

читај повеќе >

И ТОА БИДНА…

03.12.2011

Да, и тоа бидна. Металург победи и се пласира во елитната група од 16 екипи. Конечно и Македонија доби свој претставник во овој дел од натпреварувањето во Лига на шампиони....

читај повеќе >

РАКОМЕТНА ТРЕСКА ВО САБОТА НАВЕЧЕР

19.11.2011

Во ретко видена атмосфера, вчера се одигра долгоочекуваниот натпревар помеѓу Металург и Констанца од Романија. Натпревар за кој напорно се подготвувавме и кој требаше да...

читај повеќе >