Лига на Шампиони

ПРАЗНИК НА РАКОМЕТОТ. БЛЕСКАВО ИЗДАНИЕ НА МЕТАЛУРГ

10.09.2011

Чекавме и дочекавме ! Бевме отсутни од европскиот врвен ракомет...се вративме со фанфари. Не немаше...еве сме. Долго го очекувавме денешниот ден, првиот натпревар во групната...

читај повеќе >

ОДРЕДЕН Е СОСТАВОТ НА ГРУПИТЕ ВО Л.Ш.

28.06.2011

По вчерашното извлекување на квалификационите групи, денес во Виена се одредени и групите во Л.Ш. Под услов да ги минат квалификациите, нашите екипи ќе настапат во група “Ц“...

читај повеќе >

ПОЗНАТИ ПРОТИВНИЦИТЕ НА РК МЕТАЛУРГ И ЖРК МЕТАЛУРГ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА Л.Ш.

27.06.2011

Во Виена се извлечени квалификационите групи за влез во групното натпреварување во Л.Ш. РК Металург е извлечен во третата група: 1. Металург - Македонија 2. Хафнарфјордур -...

читај повеќе >

ЛИГА НА ШАМПИОНИ, СЕЗОНА 2011/12

24.05.2011

Во Келн, во понеделник, се одредени стартните позиции на клубовите во новата ЕХФ сезона, во Лигата на Шампиони, за мажи. Металург, како шампион на Македонија, е рангиран на...

читај повеќе >

ПОРАЗ ВО ИГРА БEЗ МОТИВ

05.09.2010

Во третото коло на квалификациониот турнир во Порто, екипата на Металург е поразена од Запорожје со резултат 23:25, полувреме 12:15. Во натпревар, без натпреварувачко значење,...

читај повеќе >

РЕМИ КАКО ПОРАЗ

04.09.2010

Металург не успеа во своите амбиции за влез во главната група во Л.Ш. Во второто коло на турнирот во Порто “металурзите“ играа нерешено со домакинот. Порто-Металург 24:24,...

читај повеќе >

ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ

03.09.2010

Во првото коло на квалификациониот турнир во Порто, Металург е поразен од Динамо Минск со резултат 21:27, полувреме 10:12. Во напнат,и до пред крај неизвесен натпревар, Металург не...

читај повеќе >